Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudok otthon robotot...

Czifa botond kérdése:

Hogy tudok otthon robotot építeni?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna egy olyan emberszerű robotot, ami szuperlogikájú, és segít mindenben. Ezt régebben hülyeségnek tartottam, de mot rászántam magam.

2014. márc. 13. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te egy másik világban élsz, nézz körül itt: [link]
2014. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát olyat, ami valóban praktikusan is használható, intelligensnek tekinthető, azt otthoni kasszából nemigen csinálsz.

Nézd meg a DARPA projektjeit. Amire az USA katonai pénzei kevesek, az házilag minimum kehés mutatvány.

2014. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hosszas spórolás árán lehetséges. Mondjuk úgy is mikrosz- kópikus az esélye...
2014. márc. 13. 16:52
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem egy sereget szeretnék hanem egy darabbot.
2014. márc. 13. 16:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Ott sem a menyniséggel van a baj. Ha egy darab megvqan (vezérlés, szoftver, satöbbi...), akkor a további tízezer darab nem kerül annyiba, mint az egy darab kifejlesztése.


Intelligens robot akarsz házilag.


Akkor egy feladat. Építs (ne barkácsbolti elemekből, hanem házilag egy faék egyszerű automatikát. Figyelje a szoba világosságát, figyelje a mozgást, és a sötét van és mozgás, kapcsolja fel a lámpát, de ezt felül lehessen írni ki- és bekapcsoló hangparancsokkal.

Ennek az "intelligenciája" kb ezred százaléka egy roboténak. AZtán ha elkezdted, és berletört a bicskád, gondolkozz el rajta, akarsz-e robotot.


Kb. olyan volt az elképzelésed, mintha integrálni akartál volna az négy matematikai alapművelet ismerete nélkül

2014. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
Valóba, először próbáld megírni a vezérlő szoftvert. Az a legbonyolultabb. A többi már csak legózás a hardverekkel.
2014. márc. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én értem, csak egy a gond: hogy?
2014. márc. 14. 14:37
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, szeretnék egy részletes építési útmutatót linkek nélkül.
2014. márc. 14. 14:45
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Jajuj.

1. válassz vezérlő hardvert

2. tanuld meg a programozását

3. programozd

Csak ez a 3 pont körülbelül egy 300 oldalas könyv tananyaga lenne és ez még tizede sincs a szükséges tudásnak.

Komolyan úgy érzed, ezt valaki csak úgy ideírja neked 4-5 sorban?

2014. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor másképp fogalmazok.

Használható linkeket kérek sértések nélkül.

2014. márc. 18. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!