Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az, miért nem...

Miért van az, miért nem tudnak az elektronikus készüléket gyártó cégig normális "Használható" használati utasításokat csinálni az eladott készülékek mellé?

Figyelt kérdés
Nos én szerencsére értek annyira az ilyen dolgokhoz hogy betudjam gond nélkül állítani őket de van aki nem és nekik bizony ez nagy gondot okoz egy két példa hogy milyen papírokat adnak a készülékek mellé... itt gondolok számítógépek, motebookok, televíziók, nyomtatók, routerek és egyéb eszközökre... pl az én notebookomhoz is csak annyi volt hetezer nyelven leírva hogy hova kell betenni az aksit, hova kell bedugni a töltőt és a cd/dvd lemezeket hova kell bedugni... jah meg ne öntsem le semmi folyadékkal meg ne egyek felette morzsásat meg zsírosat... de semmi más... ehez hasonló... a héten egy ismerősöm vásárolt egy multifunkciós nyomtatót egy olyat ami a faxtól kezdve mindent tud... és kiszúrták a szemét egy nagyköteg használhatatlan leírással ami szintén csak gyujtósnak volt jó... amivel semmit nem értünk el... saját magamtól hamarabb rájöttem mi mire való és hogy kell használni mint ha a papírokat néztem volna... ennél is egy csupa használhatatlan információ de az hogy mi mire is való pontosan az sehol... aztán mikor feltelepítettem a lemezről mindent amit adtak hozzá ott volt egy rész a szoftverben hogy le lehet tölteni további kézikönyveket hozz... és mikor rámentem és letöltöttem őket akkor derült ki hogy azok ugyan azok amiket adtak hozzá... se azt hogy mivel két papíradagolója van hogy hogy lehet a kettő között váltani vagy hogy a felső egyáltalán nyomtatásra való e de semmi hasznos infó... utoljára tényleg normálisan megírt kézikönyvel közel 13-14 éve találkoztam mikor bedöglött a tv-m és másikat kellett venni... most meg vagy annyira le vannak butítva, egyszerűsítve hogy én nem tudok elmenni rajtuk vagy ők sem tudják hogy mit hogy kell...

2014. márc. 22. 09:42
 1/7 Tengor ***** válasza:

A notebookhoz mégis milyen leírást szeretnél? Írják le, hogy hogy kell használni a windowst, a linuxot (Debian, Ubuntu, Suse, különböző ablakkezelőkkel), a freebsd-t?

A multifunkciós már kicsit más tészta, bár ha nincs neki saját szoftvere, csak az operációs rendszerre támaszkodik, akkor megint csak az a helyzet, hogy akkor írják le minden oprendszerre, hogy hogy kell beállítani?

Az oprendszerek kezeléséről külön könyveket fogsz találni.

A másik, hogy a tapasztalat azt mutatja, hogy az emberek nem olvasnak kézikönyvet. Kár azért kivágni a fákat.

2014. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert ilyen vásárlók vannak, akik megveszik úgy is, ha nem adnak hozzá.
2014. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az odáig oké hogy egy olyan nyomtatóhoz nem adnak amit csak bedugok és telepítem és megy... de ami már picit komolyabb wifis faxos és minden van rajta... ahoz sem adnak épkézláb leírást...
2014. márc. 22. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen használati utaásítást szeretnél még, amiket eddig olvastam, abban minden benne volt normálisan.


A 78 éves anyukám is megértette elsöre, pedig nem technikai szakember.


Ha nem érted, akkor lehet, hogy a hiba benned van.

2014. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
MErt behozzák kinából az óccó termékeket, amiknek az eredeti nyelvű papírjait leforditják szintén óccó programmal.
2014. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy te a magyar szájbarágósokat hiányolod? Mert úgy elfogadható a problémád. Angol manuál szinte mindenhez van.


PC-hez mégis mit vársz? Ezernyi módon lehet használatba venni, köteteket kéne mellékelni, a megoldás fakultatív.


"jah meg ne öntsem le semmi folyadékkal meg ne egyek felette morzsásat meg zsírosat"

Hogy ez milyen fontos, de még ezt se olvassák el! Itt is minden 100. kérdés, hogy leöntötte a kis hülye a laptopot teával és most mér füstöl :)

2014. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azaz a szájbarágós... hogy pl mi mire való mivel mit lehet állítani melyik menü mit takar és a benne lévő menüpontok ki... :D ilyenek magyarul nincsenek vagy nagyon kevés aminél van... és pl ha valaki akinek még soha nem volt és vesz egy multifunkciós faxos wifis nyomtatót vagy valami hasonlót aminek bonyolult a beállítása nem tud vele mit kezdeni... mondjuk nekem mindegy hogy van e hozzá papír de van akinek nem...
2014. márc. 22. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!