Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 7,2 V-os aksit (töltve...

Egy 7,2 V-os aksit (töltve 8,5V) tölthetek 12 V / 1,5 A kapcsolóüzemű táppal?

Figyelt kérdés

az eredeti töltő elveszett ...

ja és az aksi 8000 mAh-s



2014. márc. 26. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom 6 cellás, NiMh, vagy NiCd akku. Nem töltheted 12V-s akkuval. Ha a töltési időre figyelsz, akkor egy max 8.5V (8,46) üresjárati feszültségű áramforrás kell, amin b tudsz állítani egy 800mA-s áramkorlátot. Legegyszerűbb erre egy 10 ohm 10W-s ellenállás, sorban a pozitív ággal. De figyelni kell a töltést végig, a legtöbb alap "töltő" is ezen az elven működik.
2014. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem akkuval akarom tölteni, hanem 12 V-os kapcsolóüzemű táppal !!

de amúgy miért nem? emlékszem, az eredetijére is rámértem, és az 9,5 V-os volt alapjáraton, persze terhelve nem tudom ...

2014. márc. 27. 10:01
 3/3 anonim ***** válasza:

nem akkura gondoltam, hanem tápra, csak valamiért akkut írtam, de a lényegen nem változtat.



Elméletileg tölthetnéd 12V-s feszültségforrással is, de ehhez már egy automata töltő kellene, ami figyeli a pack feszültségét, és hőmérsékletét is, és a feltöltött akkut leválasztja.


Sokkal egyszerűbb akkor már egy 7808-assal vagy lm317-el felépíteni egy feszültségszabályzót, egy áramkorlátozó ellenállás és kész. De ha szerzel egy max 8.5V körüli tápot, elég az ellenállás is.


Ha rászánod magad egy normális töltő készítésére, akkor pedig nézd át ezt:


[link]

2014. márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!