Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet 9v elemet sorba...

Csabi1993 kérdése:

Hogy lehet 9v elemet sorba kötni, valamint ezzel elektromos tüzet csinálni?

Figyelt kérdés
Az elektromos tűz rakéták indításához kellene.Már találtam hozzá egy jó módszert, amikor is karácsonyfaizzót használok, a búráját leverve.Ez jó is lenne de nagyon kényes az izzó, gyakran tőben letörik a lába.Nincs valami egyszerűbb módszer erre?

2014. márc. 29. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a szomszéd nagymamát akarod fölgyújtani, akkor nem én adtam a tanácsot. :)


A 9 voltos elemek kis vackok, ugyan a feszültségük megvan, de áramerősségben gyengék. Márpedig a nagymama fölgyújtáshoz is energia kell, nem feszültség.


A kérdésed nem az, sorba kötött 9 voltos elemekkel (vagy hogy mondjak egy másik nem túl jó ötletet, sorba kötött gombelemekkel) hogyan lehet adott hőfokot elérni, hanem az, hogy ezt az adott indulási hőmérsékletet hogyan érheted el egyszerűbben.

Cekásznak hívják a megfelelő huzalt, amin nagy áramot kell átvezetned...

2014. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értelek! :D nem a szomszéd nagymamát akarom fölgyújtani, hanem airsoft játékokhoz szeretnék "hangulatelemeket" gyártani :) Tehát azért ragaszkodom a 9v elemhez, mert az mobilis, akárhová cipelhetem, sőt akár a vetőre is felrögzíthetem.Ha nem is 9v elem, de valami ahhoz hasonló megoldás kellene :) Szóval mit tegyek? :)
2014. márc. 29. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!