Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gépészmérnök hallgató egyetemi...

Gépészmérnök hallgató egyetemisták milyen típusú laptopot használnak?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök hallgató egyetemisták milyen laptopot használnak, ami képes futtatni a használandó programokat, és elég erős, hogy akadás mentesen használni lehessen ezen a téren.
2014. ápr. 9. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gépészmérnökök annyira nem vadulnak mint más szakmákban CAD-el, de azért használják. A gépészek legtöbb programja egyébként a kora windows XP korszakot idézi (ezek a különféle energetikai méretező programok) nagyon kis gépigénnyel. A műszaki rajzokhoz valamilyen CAD-hez (építész vagyok nem tudom pontosan mit használnak) egy közepesnél picit jobb videokártya, min. 6 giga ram és legalább i5 processzor illik.
2014. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

6 GB RAM?

Sok sikert, hogy találj olyan laptopot.

4 GB bőven elég.

2014. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

dell, asus egy csomó gépet gyártott 6 giga rammal, de nem azt mondtam olyat vegyen, az a minimum.

Nekem két nyitott CAD és egy böngésző már jelez, hogy nincs elég memória, a 4 giga facebooknál komolyabb felhasználásra nem elég

2014. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne vicceljünk már. 2 GB-al is vígan elvagyok Win7-nél.
2014. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
i5 meg 6 giga ram? Kicsit el vagy szállva, bőven elég egy átlag egyetemistának egy dupla magos proci 2+GHz, meg 4 giga ram. Ha elég erős a proci, akkor komolyabb VGA sem kell, én egy 2 magos 2,6GHz-es, 4giga DDR3 laptopon vígan használom a CAD-et (auto CAD, WS CAD), miközben megy a böngésző, meg szól a zene... Egy átlag laptop 80-120 eft körüli áron bőven elég, nem kell 180-200 ezerért i5...
2014. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én egy IBM T60-ast használtam (nem a jövőből) és simán elbírt két Inventort, 4 giga RAM-mal meg egy 2x1.8-as procival.
2014. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én kezdő villamosmérnök vagyok, a mobilcégek cellaháózatait tervezzük. A cégnél sokan Macbook Prót használunk.


Az enyém 2.6Ghz i7 4 mag 16GB rammal. megizzad néha ez is :) távoli asztal, tervező progi, CAD progi sok excel, stb fut egyszerre.

2014. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem elég CAD-hez 4 giga ram. ezt fogjátok fel. vonalas rajzhoz elég, de az messze áll a CAD normális használatától. Nekem quadro kártyát kellett vennem 150ezerért plusz 8 giga ramot hogy használható legyen normálisan modellezésre. 4giga ram facebook-ra elég, meg vonalas tervek nyitogatására.
2014. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, sznob vagy. Nem sértésből írtam, egyáltalán. De ezt hívják sznobizmusnak.

Gondolj már bele, azon egyetemistáknak még is honnan a fenéből lenne pénze olyan VGA-ra? Nem mindenki engedheti meg magának, aki egy P4-el megy neki az egyetemnek, az is elvégzi...

Nem az volt a kérdés, hogy te hány 100 ezerért veszel alkatrészt a gépedbe, hanem egy átlag egyetemista igényeit mi elégíti ki. Amit te írtál, az már más kategória, szoctámból, ösztöndíjból senki se fog negyed milliós laptopot venni, főleg ilyen bérlet, koli/albérlet, rezsi, kaja árak mellett.

Ja, hogy szüleid segítenek? Az sem gond, de ne ezt vedd alapul. Van akinek megfelel a 100 eft-os laptop, azon is elfutnak a 3D tervezők...

2014. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én voltam az első is, nem írtam hogy quadro kártyát vegyen. Azt írtam CAD-nek nem elég a 4 giga ram normális felhasználásnál. i5, min. 6giga ram, közepesnél jobb videokártya

Nem vagyok sznob, ez munkaeszköz meg kellett vennem. Hogy a szakmánál maradjunk, a víz/gáz szerelő is megveszi a makita vagy kék Bosch fúrót 200ezerért mert azzal tud dolgozni. Sznobozz le másokat.

De igazából oszthatom a tanácsot ha lesz*rjátok nem tudom minek koptatom a szám.


De hogy ne alaptalanul beszéljek:

AutoCAD 2015 system requiments:

Microsoft Windows 7/8

64bit dual core (min 3Ghz) CPU

2 GB (8 GB recommended) (itt megjegyzem, hogy 2gb-al vonalat sem kell nagyon húzni)

6gb free HDD space

2014. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!