Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nincs hang a gepemen, kiegett...

Fatalerr0r kérdése:

Nincs hang a gepemen, kiegett a hangkartya?

Figyelt kérdés
na szoval ugy kezdodott,hogy egy hangszer erositot kapcsoltam a pc-m input slotjaba ,hogy valamit felvegyek.amikor rogzitettem szerintem tul hangosra volt allitva mert ,ahogy hangot vittem bele berebegett a kepernyo aztan egy ido utan a recorder program mar nem jelezte,hogy veszi a jeleket. ezutan egy hangot se adott ki a gep akarmit probaltam.az alaplapra van epitve a hangkartya es ha be van dugva a hangfal akkor halk sipolo hangot ad ki.kiegett a hangkartya?

2014. ápr. 19. 14:39
 1/6 Emberek ***** válasza:
A hangszeres felvetel odab.szott a hangkartyadnak. Ha tudod csereld, ha nem, akkor PCI kartyaval megoldhato
2014. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha veszek egy usb hangkartyat akkor mukodni fog? elegendo az vagy ahoz szugseges egy mukodo hangkarya es belso mixer is?
2014. ápr. 19. 15:35
 3/6 Emberek ***** válasza:

Az USB-s nem jo, mert zabalja a processzort, ugyanis ilyenkor a processzor izombol allitja elo a hangot.

Ezert irtam a PCI hangkartyat. Ott a kartya maga birkozik meg a feladattal, es arra meg a hangszer erositojet is rakotheted, mert az jobban birja

2014. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" processzor izombol allitja elo a hangot" Érdekes megfogalmazás. :D

Amúgy ez attól függ, hogy a kártyában van-e audio processzor. Ha nincs, akkor a CPU dolgozik, de egy mai procinak ez elenyésző megterhelést jelent, még egy ~5mbps DTS Master Audio formátumnál is...

2014. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mért csumáztad oda neki az erősítőt. A bemenetre nem kell rányomni 100 wattot. :-)

Bioszban tiltsd le az alaplapi hangkártyát és tegyé bele egy rendes pci kártyát. A felvevőben a jelszint ne menjen a pirosba mert akkor veheted a másik hangkártyát újra.

Az erősítőt teljesen halkítsd le és csak nagyon finoman adjá rá hangot. Egyébként ez nem annyira egyszerű, hogy csak összedugod a kettőt. Az impedanciákat se ártana illeszteni.

2014. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem neztem utana ,hogy mit lehet es mit nem es meg friss voltam a temaban,am azota meg vettem egy gitar processort ami usbn viszi a hangot es eselytelen ,hogy kart tegyen a gepembe :)
2014. ápr. 23. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!