Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hová tűnt el a telefon fülke?

Hová tűnt el a telefon fülke?

Figyelt kérdés
Budapest X. kerületében a Harmat utca és Szlávy utca sarkán mindig is volt, nyilvános (Magyar Telekom Nyrt.) Telefon fülke. Egészen 2013 májusáig egy darab 2-es telefon füleke volt. Amely fülke egyik felében kártyás telefon, a másik felében érmés telefon volt. Ez 2013. májusáig igy volt, amikor is a 2-es telefon fülkét ki cserélték egy egyes fülkére, amelyben már csak érmés telefon volt. Ennek a telefonnak a telefon száma +36-1-260-4843 volt. De most ez a telefon is eltűnt az egész telefon fülével. Tehát egyáltalán nincs már telefon fülke! Kérdésem hová lett? És miért szüntették meg az egész telefon fülkét. Egyébként az adott helyen több mint 35 évig volt telefon fülke. A közvetlen környéken nincs más telefon fülke sem. A leg közelebbi telefon fülke is 500 méterre van. A google.hu térképen az utcaképen még minig látszik a kettes fülke, ime itt van a képen még a fülke, ami azóta már nincs! [link]

2014. ápr. 24. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem érte meg üzemeltetni, nem használta senki.

Vagy mindig szétverték, megrongálták.. stb.

Hívd fel őket, kérdezz rá. :)

2014. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki zsebében van mobil, nem éri meg üzemeltetni
2014. ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Még egyszer írd le, hogy "telefon fülke", és harakirit követek el. Amúgy már vagy tíz éve folyamatosan vonják ki őket a forgalomból.
2014. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az első válsz író részére: Soha nem volt szét verve! Mindig jó állapotban volt, és mindig működött is!
2014. ápr. 24. 11:12
 5/11 Tengor ***** válasza:
Ettől függetlenül még használhatták olyan kevesen, hogy olcsóbb legyen elszállíttatni, mint lefesteni.
2014. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A második válsz író részére: Nekem is van mobil telefonom. De ettől függetlenül. Igen népszerű volt, és sokan használták. Volt hogy tőlem kérdezték meg hogy merre található a leg közelebbi telefon fülke. Tehát ez nem lehet mentség, hogy nem volt forgalma. Mivel 20 méterre lakom tőle, és az ablakból rá látok, és mindig volt forgalma.
2014. ápr. 24. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
De most mit vergődsz egy fülke miatt? Nagyon unatkozhatsz.. vagy valami érzelmi kötődésed volt a fülke iránt? :-D
2014. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A hetedik válsz író részére: Akkor ezek szerint, te még nem éltél az 1970-es, 1980-as, 1990-es években, illetve az 1990-es évek első felében (1990.-től 1995.-ig.). Ugyanis az említett években még nem létezett a mobil telefon, ill 1995.-ben már igen de még 1995.-ben nem volt ennyire el terjedve a mobil telo mint most. Sőt az 1970-es 1980-as években még vezetékes telefonja is csak az elit osztálynak, és a kiváltságosoknak lehetett. Nem volt telefonja az embereknek. Gyakorlatilag az egész környék ide járt telefonálni. Emlékszem a hosszú sorokra. És arra hogy milyen nagy élmény volt akkor, ha valaki sorra következett a hosszú sorban. Ma ez már nincs. Bizony a hosszú sorban, amíg arra vártál hogy sorra kerülj a telefon fülkére, addig sok barátság is született. Mert bizony az emberek nem csak hogy sorba álltak, hanem a sorban állás közben beszélgettek egymással is. A 1970-es 1980-as években de még az 1990-es évek első felében is nagy szó volt ha valakinek vezetékes telefonja volt. Nekem, illetve a szüleimnek sem volt vezetékes telefonjuk, egészen 1994. júniusáig. 1979-ben költöztünk a telefon fülkétől 20 méterre lévő lakásban. És 1979-től a szüleimmel együtt, és aztán később már egyedül is amikor már nagyobb idősebb gyerek voltam oda jártunk telefonálni. Tehát 1979 - 1994 között nekünk sem volt telefonunk. De még 1994 után is alkalmanként néha néha egyszer kétszer használtam én is a telefon fülkét. Igen a mai fiatal gyerekeknek már mindegyikőjüknek ott a 100.000 forintos okos telefon a zsebükben! Még a kis óvódásoknak is van ma már a leg többjüknek okos mobil telefonja. Így a mai gyerekek igen, csak rá csodálkoznának az akkori világra, melyben én is fel nőttem.
2014. ápr. 24. 12:13
 9/11 anonim ***** válasza:

" Így a mai gyerekek igen, csak rá csodálkoznának az akkori világra, melyben én is fel nőttem."

Te is csodálkoznál, ha mai gyerekként olvasnád amit ide írtál nekünk.

Persze, szép emlék, de ilyen alapon lovon meg szekéren is járhatnánk, mert régen az is volt. A kombájokat is ki lehetne dobni, aztán mehetne mindenki a határba kaszálni, meg kévét kötni. Gondolom, a fekete-fehér tévédet sem dobtad még ki, és számítógéped meg neted sincs, ezt a kérdést is a könyvtárban írtad, a nyilványos gépeken.

2021. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


De ki az, aki 7 évnél régebbi kérdésre ír választ?

2021. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!