Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség az aktív és...

Mi a különbség az aktív és passzív 3D között? Melyik a jobb? Melyiket érdemesebb nézni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Passzív 3D _elvét_ tekintve kb megegyezik a moziban látottal, azaz egy olcsó, könnyű szemüveggel nézed a kijelzőt. Hátránya - legalábbis LG megoldása ilyen, és ebben eltér a mozitól - hogy a páros sorokat csak az egyik, páratlanokat csak a másik szem látja, emiatt szemenként feleződik a vertikális felbontás, és ami rosszabb, láthatóan csíkos lesz.

Aktív 3D-nél az a működési elv, hogy felváltva takarja le a két szemet a szemüveg, tehát aktívan dolgozik. Ebből adódóan elektronika van benne, emiatt (és az áramforrás miatt) kevésbé légies, mint a passzív, ugyanakkor "teljes" képkockákat látsz, igaz, kicsit villogva (hosszabb idő alatt fáraszthatja az érzékenyebbek szemét), valamint sötétebben.

Szerintem a legjobb, ha kipróbálod egy boltban, számodra melyik jön be jobban.

2014. ápr. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..


Szerintem olvasd át a linklet kettő oldalon a hozzászólásokat, ott mindent pontosan kidolgoztam. Pl annak is pontosan utána néztem, hogy mi a különbség az egyes 3D mozi rendszerek és az aktív vagy passzív 3D házi tv között.


Egyébként a passzív balra forgó és jobbra forgó irányban körpolarizált szűrős szemüveges mozi és a passzív rendszerű házi tv ugyanazt a szemüveget használja (egyik féle mozi rendszernél a sok közül). Mégis annyi a különbség, hogy az a mozi ezüst vetíti a képet, amimegtartja a rá vetített polarizált fény síkját. Aktív polarizációs sík váltóval van felszerelve a vetítő előtt. Így felváltva vetíti ki a mozi vászonra a két szemnek szánt képet eltérő polarizációs síkkal.


A szemüveg passzív de a vetítési rendszer vetítő oldalról aktívan váltogat. Gyakorlatilag villog, de ebből ugyanúgy semmit nem lehet észre venni, mint az otthoni aktív rendszerű tvnél.


Azért az aktív 3D szemüvege sem feltétlenül robosztus. :)

[link]

2014. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat :)
2014. ápr. 29. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Jav.:

Eredeti>

"Mégis annyi a különbség, hogy az a mozi ezüst >< vetíti a képet, amimegtartja a rá vetített polarizált fény síkját."


Helyesen:

Mégis annyi a különbség, hogy az a mozi ezüst vászonra vetíti a képet, ami megtartja a rá vetített polarizált fény síkját a néző felé juttatáskor.

2014. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gabi33 ***** válasza:

Az a külömbség a két szemüveg közt,hogy az

AKTIV elemes áramos és felváltva adja a képet viszintest és függöleges a kép 1280x720pvagy 1440x1080i tehát csak HD felbontás

Passziv Olyan mint egy napszemüveg a viszites az egyik szem függöleges a másik szem egyiket el kell dobni és igy a szemre

960x540p de szerintem nem hiszem hanem én igy gondolom 1920x540p

2014. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!