Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen számításokat kell...

Milyen számításokat kell végezni egy elektromotor elkészítésénél?

Figyelt kérdés
Le tudnátok írni vagy tudnátok egy linket adni arról hogy hogyan kell kiszámolni milyen képlettel?

2014. ápr. 29. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha így indulsz neki, hogy legyen villanymotor, akkor elég sokat kellene a tervezés előtt olvasnod és tanulnod.

Mert teljesen más felépítése van egy egyenáramú motornak, mint egy szinkronmotornak, vagy az aszinkron motoroknak.

Szóval amíg az a kérdés, hogy motor legyen, és nem tudod mit akarsz, ne indulj neki.

2014. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én tudom mit szeretnék, szeretnék egy egyenáramú motort építeni igazából engem már régebb óta érdekelnek az elektromotorok és a többi mérnöki dolgok is, felnőtt koromban mérnök is szeretnék lenni és én már olvastam az elektromotorokról az interneten elég sokat viszont olyanokat olyanokat nem találtam hogy pl. a tervezés folyamata, vagy amit a eleve kérdésként feltettem hogy milyen számításokat kell végezni a tervezésnél stb.
2014. ápr. 29. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Házi kászítéshez 1 videó és egy képes bemutató:


[link]


[link]

2014. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ilyeneket már én is építettem de én arra lennék kíváncsi, hogy egy kicsit komolyabb motorhoz milyen számításokat kell végezni mert amit most szeretnék építeni azt szeretném tényleg komolyan venni szeretnék egy olyan motort építeni ami képes egy 2 méter hosszúságú kb 100-150 kg-os autót meghajtani és ehhez kellenének a számítások hogy minél jobb és minél hatékonyabb legyen. De azért köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. máj. 1. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!