Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Wacom digitális rajztáblából...

Wacom digitális rajztáblából milyen típusút érdemes venni és mekkorát?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez erősen függ a felhasználás céljától, az igényeidtől, a hozzáértésedtől, az anyagi lehetőségeidtől...
2014. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig még életemben nem használtam ilyesmit, de később rajzzal szeretnék foglalkozni, szóval hosszútávra venném, és nem hobbiból. A Wacom Intuos Pen and Touch Mediumot néztem ki, de nem tudom, hogy az A/5 rajzfelület nem túl kicsi-e, viszont nagyobbat nem engedhetek meg magamnak. Amúgy a grasshopper.hu honlapjáról gondoltam megrendelni, ők megbízhatóak?
2014. máj. 7. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Grasshoppert ajánlom nagyon, rendesek. Méret meg attól függ, mihez szoktál és mekkora vonalakkal rajzolsz. Ha papíron is aprólékos vagy, akkor bőven elég, ha csupa nagy vonallal rajzolsz A2-es lapra, akkor nem lesz jó esetleg. De meg lehet szokni, teljesen más, mint papíron rajzolni, bele lehet nagyítani, kicsinyíteni, stb.

De ha már gh-nél vennéd, nagyon rendesek, keresd fel őket, hogy szeretnéd kipróbálni, melyik milyen - valószínűleg ha csak beesel az üzletbe is segítenek, de azért jobb előre szólni. Szoktak ilyenben is segíteni, főleg, ha tényleg potenciális vásárló vagy. :)

2014. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)
2014. máj. 9. 09:44
 5/5 anonim válasza:

Én is a grasshoopert ajánlom, én egy wacom intuos5-öt szereztem be tőlük, legalább 1 órás tájékoztatást is kaptam tőlük, de mivel már előtte is wacom használó voltam sok újat nem kellett mutatniuk :)


Grafikusként dogozom, én sima pen változatot kértem, ők is ezt ajánlották, mert ha nem fotósnak készülsz hanem kifejezetten rajzra kellene felesleges opció (főleg, hogy rajta van bal oldalon egy kis forgató rész, ugyan azt lehet vele csinálni). Méret tekintetében talán inkább monitorhoz viszonyíts, egy small verzió nem lesz túl kényelmes egy 24"-os monditorhoz, viszont egy kicsi laptophoz se túl jó a large. A medium méret tökéletes szerintem. Ha ár tekintetében gondolkozol, akkor érdemes gondolkozni milyen technikára is kellene. Pl.: sima vonalrajzra,festményekre egy bamboo is tökéletes (munkahelyemen például ez van), de ha mélyebben akarsz belemenni akkor intouos (itt a gombok bal oldalt nagy hasznodra lehetnek layer, ecsetkezelés tekintetében). Hozzátenném nekem eredetileg egy wacom graphire-öm volt, mai napig használnám, mert még mindig jó, csak ugye már a rendszerek addig fejlődtek, hogy nem akarják nagyon felismerni. Szóval a lényeg igazából annyi, hogy wacom legyen :)

2014. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!