Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hobbyból gitározgatok, és...

Hobbyból gitározgatok, és időnként idegesítem a családom a hangos éjszakai zenéléssel itthon a szobában azért mert érdekes módon ilyenkor sokkal dögösebben, teltebben szól és nem tudom mitől van ez?

Figyelt kérdés

Nappal teljesen más hangja van, nem érzem azt mint este.

Általában rockot, s szólózni szoktam ezt-azt pink fyord-ot ilyesmit.


2014. máj. 3. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A szobában fellelhető jel-zaj aránynak tudhatod be szerintem. Nappal egy átlag szoba 55-60 decibel alapzajjal rendelkezik, nagyvárosban forgalmas úton akár 65-70 is lehet. Éjszaka ez lecsökken 40-45 decibelre.

Ha a te gitárod tegyük fel szól 90 decibelen nappal, akkor a szoba és a gitár közötti differencia 30 decibel körül van, ami nem sok. Ez éjszaka 45-50 decibel is lehet. Ezért hallod dinamikusabbnak, tisztábbnak éjjel.

2014. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, valóban sokkal csendesebb az éjszaka és tisztábban kivehetőek a dinamikai részletek.

De! ...közben rengeteget gondolkoztam ezen,olvasgattam a gitáros fórumokon és hirtelen rábukkantam egy írásra, miszerint ez a jelenség kizárólag a csöves erősítőkre és azon belül a hálózati feszültség váltakozására jellemző. Mivel nappal a hálózat tartósan 220 voltra is csökkenhet, éjszaka csúcsra járatva akár a 240 voltot is elérheti hajnalig. Ez azzal jár, hogy a csövek fűtése nappal túl alacsony, éjjel pedig túl magas. Az alul fűtött csöveknek elveszik a dinamikája, a túlfűtötteknek pedig pont ellenkezőleg, illetve helyreáll ha túl öreg a cső. A régebbi tulajok, mint pl.én (Laney PA60) vannak nehéz helyzetben, mert az erősítő hálózati trafója a régi szabvány szerint van feltekerve. Tehát nem választhatok csak 110-220-240v feszültségek között. A 230v lenne ideális a 6.3v körüli fűtőérték fenntartására, de nekem alapból 240v-ra van állítva és azt mondta az előző tulaj hogy ez így jó és ne piszkáljam mert hamar tönkremennek a csövek. Napokig mértem analóg multiméterrel a hálózatot és a fűtőfeszültséget a trafótól. A hálózat 222-238v-ig ingadozik, a fűtés 5.2v-6.2V Éjszaka 8-óra után emelkedik meg drasztikusan és tartósan. Mitől van ez, nincs a szolgáltatónak feszültségstabilizátorra pénze? Nem tudom mi lehetne a jó megoldás, állítsam be 220v-ra és kész, elbírják a csövek? Legfeljebb éjjel nem kapcsolom be, vagy készítsek hozzá új trafót? A fűtés legkívül van feltekerve a trafón? Úgy nem kell csak azt újratekerni?

2014. máj. 5. 01:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Kis teljesítményt nem nehéz stabilizálni. De gondolj már bele, több 100 megawattos teljesítményt, több 100 megawattos fogyasztói igény ingadozás mellett nem egyszerű állandó értéken tartani. Éjszaka nem üzemelnek a gyárak, a háztartások, irodaházak, boltok, stb... így kisebb áram folyik a vezetékeken, tehát kisebb az elfűtött veszteség -->éjszaka kisebb a fesz. esés a hálózaton. Sokkal egyszerűbb a készülékeket stabilizálni, jelen esetben egy pár wattos, pár voltos fűtő áramot. Röviden, szar az erősítő. Egy normális, csöves erősítőnél azért gondolnak ilyen problémákra. És nem várják el, hogy a szolgáltató szab. a megawattos, kilovoltos áramokat.
2014. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!