Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pendrive-ok közötti különbség?

Pendrive-ok közötti különbség?

Figyelt kérdés
Pendrive-t akarok venni, arra a célra, hogy filmet rakok rá és tv-n nézem, 16gb-osat akarok. Mik a különbségek a gyártók, árak között? Ki milyen márkát használ?

2014. máj. 5. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az árak között az a különbség, hogy van olcsóbb, meg van drágább. A gyártók között, hogy van híres, meg van kevésbé híres. Én Kingstont.
2014. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Maxellt, mert megbízható.


Túl nagy különbségek nincsenek a gyártók közt, de sajna - és ez nincs összefüggésben az árral - bizonyos típusok könnyebben megsérülnek, válnak használhatatlanná.


Szvsz olyat használj, amit látsz másoknál.

2014. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is Kingstone van 16GB
2014. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát majd akkor az árakat nézem, meg ezt a 3 fajtát
2014. máj. 23. 21:59
 5/5 anonim válasza:
100%

Hát a különbségek eget verőek!

Először is: gyártó az csak néhány van. Sokan csak megveszik a terméket, rárakják a matricát és áruljál (pl. Verbatim nem gyárt memóriát) Nagy gyártók: Toshiba/Sandisk, Samsung és még pár.


Minőség: Én pendriveot és microSD kártyákat árulok! Ugyan csak az emberek 1-2%-a veszi meg, de a Samsung a legjobb a világon! A Sony sokkal drágább, de csak a márka miatt! Valójában a Samsung a memóriák királya! Jobbat, minőségibbet, megbízhatóbbat gyárt, csak tudd megfizetni.

A legolcsóbb gyártó a Toshiba, aki közösen üzemelteti a gyárát a SanDisk-el (ami iciri-picirit drágább szokott lenni).


AMI SZÁMODRA A LEGFONTOSABB: A sebesség. Nem mindegy, hogy 10 film 2 óra alatt megy rá a drive-ra, vagy 20 perc alatt. Ez szokta meghatározni a drive árát is. A legjobb ami még megfizethető, az a Transcend JetFlash 790. A legolcsóbb a Toshiba Transmemory mini.


És végül is a márka:

A nevenincs pendriveok is "márkásak". Mivel a Toshiba, Intel (és még pár) gyártanak legnagyobb mennyiségben memória chipeket, ezért ezek kerülnek bele a "gyagyi" pendrriveba is. Igazság szerint a gagyi abban különbözik a márkástól, hogy nincs meg az a név, garancia, háttér. Én pl. a gagyira is vállalom az 5 év garanciát, de ez az én saram, mert a gyártó nem vállalja. Egyébként a gagyi akár 10-30%-al gyorsabb is lehet ugyanazon az áron, mint a márkás.


Ha van további kérdés.... itt vagyok :)

2014. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!