Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a leggyakoribb típusú...

Melyik a leggyakoribb típusú tranzisztor?

Figyelt kérdés

leggyakoribb ~ legtöbbet gyártott, legbiztosabban kapható


Esetleg a 2N2222-es?



2014. máj. 11. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez is eleg popularis ,amikor en elektronikaval foglalkoztam,akkor a bc182 ,bc212 ill. Bc547 , bc557-eket pakoltam mindenhova (nyilvan,ahol nem kellett extra igenyeket kielegiteni vele)
2014. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

BC547-esnél nem gyakoribb inkább a BC548-as? Csak mert az angol Wikipédián azt véltem kiolvasni - bár nem vagyok egy nagy angolos , az igaz.


És azt nem tudod, vagy nem tudja még valaki, hogy melyik/melyek a legolcsóbban kaphatóak? (tudom, csak 1-2 forint különbség biztos, csak érdekel)

2014. máj. 11. 15:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy azért kérdem, mert lenne egy időzítő jellegű egyszerű kapcsolásom, ahhol lényegében mindegy a tranzisztor típusa, és akkor már gondoltam megkérdem, hogyha híradástechnikai boltba megyek, akkor mindenképp legyen belőle 2 db.
2014. máj. 11. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
2db esetében nem tök mindegy az ár ? :) Olyan 50Ft körül van darabja legfeljebb, én 100-asával szoktam rendelni ,ilyenkor kínából 4-5 USD körül van a csomag postázással ( kb 10Ft-ra jön ki darabja)
2014. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mondtam, tudom, hogy csak pár forint lenne max. a különbség, egyszerűen csak érdekel a kérdés.


Egyébként meg kínából nem hiszem, hogy ráérek majd megrendelni, mert lehet, hogy már következő hétre össze kell állítsam.

2014. máj. 12. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!