Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes/megéri lézernyomtatót...

Bogii.90 kérdése:

Érdemes/megéri lézernyomtatót vásárolni? Gazdaságosabb mint a patronos nyomtatók?

Figyelt kérdés
2014. máj. 11. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Használattól függ..

Nekem volt 2 tintásom, ritkán használtam, 1 hónap után kb. beszáradt. Új tinta 9000 (HewlettPackard), először tinta helyett inkább úőj nyomtatót vettem (Canon), majdnem olcsóbb volt, mint a tinta, de mindegyik olyan csibész, hogy az újba fél töltetet rak.

Megmérgedtem, vettem egy lézert, igaz nem szines, de bármikor "előhúzom", nyomtat. A fél töltet itt is igaz, ezzel nem lehet mit kezdeni.

Nálam éljen a lézer!

2014. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha havi egy színes oldalnál kevesebbet, vagy napi néhány oldalnál többet nyomtatsz, és elég a fekete-fehér akkor a lézer nyert. A színes lézerek nayon drágák.
2014. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az első válaszadóval értek egyet. A tintás beszárad, ha ritkán használod. Viszont a színes lézer horror áron van, tehát ff lézert javasolok én is, nekünk is az van itthon (amúgy férjemmel mindketten rendszergazdák vagyunk).

Annyit még hozzáfűznék, hogy ha mégis tintasugaras, akkor érdemes tudni, hogy a hp patronban benne van a nyomtatófej, így ugyan drágább, viszont ha be is szárad, csak a patron hal meg, míg pl. a Canon képes arra, hogy a nyomtató is kuka, hiába cserélsz patront, mert a patron és a nyomtatófej közötti alkatrészekbe is bepunnyad a festék.

De ritka otthoni használathoz hosszú távon megéri inkább a fekete lézer.

2014. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem pl. nincs igényem színes nyomtatásra. Szinte kizárólag fekete-fehérben nyomtatok. Erre a lézer a legalkalmasabb. Volt színes tintásom, a nyomtató nagyon olcsó volt (hp), de a patronok nagyon drágák voltak, ezért állandóan spóroltam, aztán ebből jött, a már említett beszáradás, stb. Persze vannak tintasugarasok, amikhez fillérekért van patron, de én maradok a lézernél. Samsung ML 16XX nyomtatóknak nézz utána, a régebbi példányok tonereit lehet tölteni és utángyártott tonerrel is szépen működnek. 7000Ft-os UGY. tonerrel kb. 2000 oldal és ha egyszerre 10-20 oldalt nyomtatsz, akkor pörgős is.
2014. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!