Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1970-es évekbeli orosz analóg...

1970-es évekbeli orosz analóg multiméter. Tekercs csere?

Figyelt kérdés

Figyelmetlenségből 50V-helyett az 50mA-es méréshatárba dugtam a műszert és (valószínűleg) az egyik tekercs ment csak ki benne...


Megvan hozzá a kapcsolási rajz is!


Valaki tudna esetleg segíteni? Kezdő vagyok az elektronikában... Mit kéne benne pontosan kicserélni (elég-e csak a tekercset) és pontosan milyen értékűre?


[link]

[link]

[link]

[link]


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 12. 18:01
 1/1 anitaanita ***** válasza:

Lehet annak már 100 féle baja. Sajnos a rajzon nem igazodom el, a mai rajzok más szimbólumokat használnak (már ami az elektronikát illeti).


De a műszerrel én nem bajlódnék. Talán más is tönkremehetett benne. Inkább add el valami tébolyult szakinak. Lehet venni már nagyon klassz multimétereket 3500-4000 Ft -ért. De vehetsz olcsót is, kb 1000Ft -ért.

2014. jún. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!