Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy elektromos motort...

Tamássss 100 kérdése:

Vettem egy elektromos motort és nem tölt, a töltő felváltva villog pirosan és zölden. így mert a töltőn két ledd izzó van és nem tudom mikor tölt helyesen?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom, a két led piros, és zöld. Abban az esetben töltés közben csak a piros világít. Ha feltöltött, akkor kezd világítani a zöld is.
2014. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a piros LED addig világít míg az akku töltődik.

Ha az akku töltöttségi szintje eléri a 80%-ot, akkor a zöld LED világít!

ha felváltva villognak hiba van a rendszerben!

vagy töltő hibás, de sztem inkább az akku "haldoklik" (esetleg felcserélted a polaritást)

de találkoztam "szakember" által buherált, új akku-csomag vezetékezéssel, ahol ugyanez a jelenség jelentkezett, ...azért mert nem sorba kötötte az akkukat, hanem PÁRHUZAMOSAN! (sic!)

(így 4db. 12V= akku feszültsége, a 48V= helyett, csak 12V= lett, és "szegény" 48V= töltő nem tudott vele mit kezdeni!)

kérdések:

1. mekkora töltés közben a töltő feszültség?

2. jelenleg, mekkora feszültséget ad le az akku-csomag?

(elképzelhető, hogy mély-kisülésbe ment át a zselés akku-csomag, vagy a csomag valamelyik akkuja és ekkor a töltő, már nem tudja feltölteni, a felváltva villogással, hibát jelez.

(távjavítással, garantáltan nem javítható)

2014. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!