Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy műszert. Induktivit...

Vettem egy műszert. Induktivitás mérésnél 0 tekercsnék (ha egy kb.2-3 cm-es dróttal összekötöm a két mérő pontot) 7uH-t mutat. Ez mindig le kell majd vonni vagy hozzá kell adni majd a tekercs menetirányától függően?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 21:04
 1/5 anitaanita ***** válasza:
Inkább kalibrálni kell a műszert. Ha ez nem lehetséges, akkor bízz abban, hogy az offset érték (0,7uH) levonásával a helyes értéket kapod.
2014. jún. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mérőzsinórnak (ha alkalmazol), a 2-3 cm-es drótnak, illetve a műszerben a NYÁK vezetésének összesen ennyi lehet az induktivitása.

Most néztem meg a multiméteremet ellenállásmérés állásában, a rövidre zárt két mérőzsinór esetén 0,8 Ohm ellenállást mutatott. Sebaj, nekem otthoni célokra megfelel, ha meg netán valami precíz labormérést végeznék, akkor meg úgyis figyelembe venném mindezt.

2014. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy ekkora drótnak ennyi? És nem kéne levonni, hanem lehet működési próbának tekinteni?
2014. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(közben már megválaszolták)
2014. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2-3 cm-es drótnál is ugyan ennyit mutat.

Amúgy csináltam a hosszabb drótra hurkokat és max. 2-3-at változott.

Ellenállásnál sehol nem mér semmi 0-t mert van a drótnak is ellenállása, csakhogy a tekercsnél nem mindegy, hogy merre tekercselték azt.

Ez lenne a kérdés, hogy most akkor levonni vagy hozzáadni kell azt a 7-et?!!

2014. júl. 27. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!