Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen gitárt és erősítőt...

Milyen gitárt és erősítőt vegyek metál és hardcore zenei stílushoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Cort AD810-es fém húros akusztikus gitárom van és ezzel tanultam/tanulok gitározni. Most jelentős lépés előtt vagyok hiszen venni akarok egy elektromos gitárt és természetesen hozzá erősítőt. Személy szerint egy Cort X1-est néztem ki magamnak, de erősítőkben nem vagyok otthon és nem tudom mi lenne az ideális ilyen stílushoz. Legfőképpen Korn, Slayer, Slipknot, Guns N' Roses, Bring me the Horizon, Escape the Fate, Bullet for my Valentine és Asking Alexandria számokat szeretnék játszani.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 18. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mekkora teljesítményben gondolkodsz?

mennyit szánsz rá?

gitár-kombó(Hangsugárzókkal egybeépített), vagy csak fejerősítőre gondolsz? /ha, megfelelő teljesítményű, hangsugárzód már van?./

2014. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

...csöves,

[link]

hibrid

[link]

vagy tranzisztoros legyen?

[link]


Combo:

[link]


szettek:

[link]

stb...

(nagyon kevés infót adtál meg! az édes-kevés, hogy mit akarsz rajtuk erősíteni, hallgatni...ezek mindent tudnak.)

2014. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Gitár-combora gondolok igen és egyenlőre még csak otthoni gitározáshoz kell gyakorolni és úgy gondolom hogy ilyen célra egy 10-15 wattos megfelelő és olyan 20-25 ezret szánok külön erősítőre.
2014. máj. 18. 17:14
 4/14 anonim ***** válasza:

ebben az árkategóriában, csak a használtak között keresgélhetsz!

pl.

[link]

2014. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2014. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2014. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]

én egy ilyet néztem magamnak de nézek akkor használtan is hátha rábukkanok valami jóra

köszönöm a segítséget!

2014. máj. 18. 18:40
 8/14 anonim ***** válasza:
gyakorlásra ez is megfelelő, de használtan ezt a kategóriát jóval olcsóbban megúszhatod!
2014. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

pl. szinte a feléért:

[link]

(ja és az újakkal az a gond, ha kihozod az üzletből, már csk 80% az értéke, ha a gar. letelik ez leugrik 50%-ra! (az olcsóknál) tehát az újon, nagyot lehet bukni!

ellenben, ha veszel egy használtat, azt szinte ugyanannyiért el tudod adni, ha már komolyabbra gondolsz...

2014. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

rendben utánajárok!

később majd ha úgy alakulnak a dolgok élőben koncertre szükség lesz egy komolyabb erősítőre is gitárra is de ez még a jövő zenéje

köszönök mindent!

2014. máj. 18. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!