Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A fázisceruza jelez a konnekto...

A fázisceruza jelez a konnektor földelésére. Az baj?

Figyelt kérdés
Fázisceruzával néztem a konnektorok földelését, és minden konnektornál bejelzett a lakásunkban.... Ez baj? + A számítógépház fém részeire kikapcsolt állapotban is jelzett a fázisceruza... Nem értek a villanyszereléshez, mi lehet a megoldás?

2014. máj. 19. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elég nagy a gáz, valami földzárlatos.
2014. máj. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem feltéltenül föld zárlatos, de a védővezetővel probléma van. Ha földeletlen konnektorból üzemel a pc, akkor kb 110V feszültség jelenik meg a táp burkolatán, és így a házon is. Ez alapvetően természetes, minimális áramot jelent. Viszont földelt konnektorba dugva ez nem tapasztalható.


Mindenképp érdemes szerelőt hívni, mert vagy földzárlat van, vagy megszakadt a védővezető.

2014. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Illetve a védővezető mindenképp szakadt, hiszen a testzárlatot el kellene vezetnie.
2014. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért pont 110V?
2014. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az egész lakásban földelt konnektorok vannak
2014. máj. 19. 11:41
 6/14 anonim ***** válasza:
A pc táp felépítéséből adódik. Van kettő kondezátor, amik a fázis-föld, illetve a föld-nulla közé vannak bekötve. Ha nincs védőföldelés, vagy szakadt, akkor a földelés helyén féltápfeszt lehet mérni. Ez természetesen nem pont 110V, hanem az épp aktuális hálózati feszültség fele, való igaz, inkább 115V. De az áramerősség csak a kondi szivárgó árama, ami minimális.
2014. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az odáig rendben van, hogy földelt konnektorok vannak. De valahol a védővezető szakadt. Ha minden konnektornál világít a fázis ceruza, akkor lehet hogy kilazult egy kötés még az elosztódobozban.
2014. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
minden konnektort végig ellenőriztem, és mindenhol világít a földelés, és szerintem már évek óta ez így lehet
2014. máj. 19. 11:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha tovább akarsz vizsgálódni, akkor nagy ívben dobd be a kukába a fázisceruzát, majd egy normális (nem Kínai vacak) műszerrel folytasd, vagy próbalámpával.

Ezek után többet tudunk segíteni.

2014. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
villanyszerelő átfogja nézni a napokban az egészet, már nem vizsgálódok... csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést
2014. máj. 19. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!