Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek merjek eBay-ról...

Szerintetek merjek eBay-ról rendelni pendrive-t?

Figyelt kérdés
eBay-ról valamivel olcsóbban tudnám megrendelni, mintha itthon venném meg a boltba. Már rendeltem innét dolgokat (táska, sál, gyűrű), nem volt velük sose probléma, mindig ideértek épségben, de ez azért más kategória.
2014. máj. 21. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
En rendeltem eBayrol pendrive-ot. 32GB, kb 1000 ft-ert, azaz SOKKAL olcsobban, mintha itthon vettem volna boltban, raadasul fem haza van, szoval olyan massziv, nem torom kette az elso mozdulattal. Amugy egy noname kinai cucc, meg csak rairva sincs semmi, egy tasakban jott es ennyi. Viszont kifogastalanul mukodik honapok ota.
2014. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan.
2014. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elsőtől kérdem, próbáltál már nagyobb file-t rátenni? Mert 1000ft-ért cdsk ilyen "átbaszós" pendrivek vannak ebay-en. A gép 32-nek látja, de valójában csak pár giga fér fel ezekre
2014. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Őt ajánlom. Mindenki tőle szokott rendelni az ebay-es fórumon. Tökéletes.

Jött már tőle pendrive-om. Nem átverős.

2014. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a linket is! Neten olvastam, hogy pár embert már átvágtak (32G-s pendrive, ami igazából Max 4G-s)
2014. máj. 21. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, próbáltam, rámegy rendesen. Persze nem 32 giga, hanem nyilván 30-31 a valós kapacitása, de ez nem az a fajta "átbaszós".

Egyébként nem fix ára volt, licitre ment, tehát volt, amit bőven drágábban vittek el, én így jártam. Az eladónak az értékeléseit mindig megnézem, azok alapján sem tartottam valószínűnek, hogy kamu cuccokkal bizniszel.

2014. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha arra kell hogy a fotoidat egyik geprol a masikra rakoskasd, vagy atvidd a drivetot barinohoz es nala nezegessetek a kepeket, arra nyugodtan.


Ha komolyabb (akar uzleti celu) file-okat akarsz ramasolni es nagyon cikin nezne ki ha besulnel egy rossz drive-val, akkor inkabb ne.


Nekem is van eBayes drive, olyan is, de tudom, ugyhogy semmi komolyra nem hasznalom. Meg van egy bolti, sokkal dragabb, de az evek alatt meg egyszer sem $zart be, az eBayes viszont rendszeresen :(

2014. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ma kaptam meg a 64 GB noname 1400,- Ft értékű pendriveot az Ebay-ről, ami valójában csak 16 GB.

Teszt eredmény:

Az első a pendrive 2 db file-t tartalmazott egy autorun.inf rejtett file-t, és egy recycled mappát.

Az első gondolatom az volt, hogy használt a cucc. Le akartam menteni mielőtt törlök róla mindent, de az AVG egy trójai vírust észlelt. A recycle mappában csücsült a bűnös NbckXDkt.exe file.


Biztonság kedvéért lementettem őket, és töröltem mindent.


Ezután másoltam rá 38,3 GB videó file-okat.

Látszólag minden simán ment.

Össze hasonlítottam az eredeti és a másolt mappa tartalmát, és egyezett, látszólag tehát minden rendben volt. Az intéző jelezte, hogy 62,4 GB ból 47,4 GB foglalt és 15,0 GB szabad. Ekkor még nem szúrt szemet, hogy a 38,3 GB-ból 47,4 GB lett.


Lefuttattam egy tartalom összehasonlító programot, ez a file-ok tartalmát bit-ről bitre hasonlítja össze. Ekkor jött a meglepetés.

Rengeteg file nem mutatott egyezést.

Kitöröltem a nem egyező file-okat, majd megnéztem, az egyező file-ok méretét.

kb. 16 GB volt.


Ezután újra másoltam rá néhány file-t és ismét összehasonlítottam a tartalmat.

Az újonnan másolt file-ok egyikénél a tartalom egy része egyezett, aztán egy pont után minden 0 értékű volt a másolaton. A többi file tartalma 0 volt.


Ez annyit jelent, hogy az első 16 GB adatot tökéletesen felírta a flash memóriába,

míg a 16 GB feletti adatok elvesznek a légüres térben, azonban a könyvtár bejegyzések úgy mutatják, mintha minden mappa és file a helyén lenne.

2016. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!