Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baj a villanybojlerrel?

Mi a baj a villanybojlerrel?

Figyelt kérdés
Van egy nagy villanybojlerünk, és tegnap arra lettem figyelmes, hogy elkezdett valami sziszegő hangot kiadni magából. Nem ereszt vizet, csak sziszeg. Még akkor is, akkor nem fűti magát. Meleg víz van. Ez jelenthet csőrepedést is?

2014. máj. 25. 23:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem a vízórát, pörgött az a csillag, pedig minden el volt zárva. :/
2014. máj. 26. 00:16
 2/4 anonim ***** válasza:
A falban lehet elrepedve a cső.
2014. máj. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

így látatlanban kijelenthető, hogy a túlnyomás/lefúvó szelep ereszt. Ha van nyomáscsökkentő előtte, akkor mérd meg a nyomást.

Nálam is ez volt, a fekete csillag sunyin forgott. Kiderült, hogy a szelep enged, mert a nyomáscsökkentő a 8 báros hálózatot nem szabályozza hat alá.


aztán megoldottam a nyomáscsökkentést, azóta béke van.


(első blikkre én is azt hittem csőrepedés...)

2014. máj. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A probléma a kerti csapnál volt. Két akna van, egy külső, ami az egész telekre befolyó vízcsövet és a vízórát tartalmazza. Egyébként a csillag lassan pörgött. Azt elzártam még aznap éjjel. Másnap délután megnéztem a hátsó aknát, ami a ház csapját, és a kerti csap csapját tartalmazza. Nos, majdnem tele volt vízzel, lemertem, elzártam a kerticsapot, majd újra megnyitottam a külső csapot, és így mostmár jó. A csillag oda-vissza ingadozik.
2014. máj. 28. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!