Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne gazdaságosabban...

Hogyan lehetne gazdaságosabban melegvizet előállítani, villanybojlerrel, vagy elektromos átfolyós vízmelegítővel?

Figyelt kérdés
Három fős a családom, magas a villanyszámla, kb 6000-6500 ft körül, a legnagyobb fogyasztóm a 80 l Hajdu bojler, ezt rákötöttem egy időzítőre (200 ft-ért vettem), este 6-9 kapcsolja be a bojlert minden nap, akkor felfűt, lehet zuhanyozni, és még a másnapi mosogatáshoz is marad víz, meg még egy gyors zuhanyozásnyi. (Én mindig a munkahelyemen zuhanyzok, így csak 2 fő zuhanyzik otthon) Az időzítő nélkül a folyamatos felfűtések miatt kb 4000 ft-al volt több a villanyszámla. Linkelek be képet, hogy mire gondoltam, de egy vagy 5-10 l tárolós vízelegítő, vagy egy nem tárolós, pl 4000 wattos rendes átfolyós vízmelegítővel kissebbek lennének a költségeink, vagy ez a bojler fogyaszthat kevesebbet? Így egy felfűtés langyosról melegre 2,5 kw áramot fogyaszt. (Többi fogyasztónk nem sokat számít, 1 A kat hűtő 0,5 kw/nap, 1 laptop 70 watt, LED tv 40 wattos, villanyok mind 5 és 11 wattosak, van még mikró, melegszendvicssütő stb de azok nincsenek mindig használva)

2012. dec. 30. 20:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Meg még 1 nagy fogyasztó a mosógép, 1992-es, következő mosáskor lemérem, mennyit fogyaszt.

Na szóval

Ilyen most a cucc:

[link]


[link]


És ez az a másik lehetőség, az a vízmelegítős megoldás:

[link]

2012. dec. 30. 20:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden rendes áramszolgáltatónál működik egy tanácsadó iroda, ahol az igényeid alapján tudják tanácsolni a neked legmegfelelőbb megoldást. Hiába fogsz kötögetni a konektorokba mindenféle kütyüket, ha az "éjjeli" áram náluk picit más felfogás szerint van kiosztva.
2012. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mandulisz ***** válasza:

Először is érdeklődni kellene a szolgáltatónál, mennyiért szerelik fel az éjszakai, vagy a csúcskizárásos mérőórát, az éjszakai áram majdnem féláron van.


Érdeklődj náluk elmű-émász:

[link]

2012. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
Az átfolyó melegítővel pedig vigyázz, mert igencsak meg kell alkudni a zuhanyból kijövő víz mennyiségével! Aki hozzá van szokva a bőséges vízsugárhoz, annak bizony kevés, bár így vizet is spórólhatsz! Mindenesetre előbb érdeklődj mindenfelé, mielőtt belevágsz egy komolyabb beruházásba!
2013. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!