Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopot szeretnék vásárolni...

Laptopot szeretnék vásárolni és az ACER, valamint az ASUS között vacillálok, melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
Az ACER-nél gondolkodóba estem, hogy mit jelent az, hogy előretelepített Linux rendszer? Én ettől tudnám telepíteni a Windows-t? Valamint másik problémám, hogy a képeken a billentyűzetek nem magyarok, de van amelyik leírásban azt írják igen. Akkor ez most hogy is van?

2014. máj. 27. 14:26
 1/10 Tengor ***** válasza:
100%

Az előretelepített linux helyére és mellé is tudsz tenni más operációs rendszert. Legyen jogtiszta az az oprendszer!

Ha a leírásban az van, hogy magyar a bill, akkor nyugodt lehetsz, hogy azt kapod. A képet lehet, hogy a külföldi nagykertől kapták, természetes, hogy nem minden billentyűzet kiosztásról van képük.

Ha bizonytalan vagy kérdezd meg az eladót!

A két gyártó nagyjából azonos minőséget gyárt az azonos kategóriáikban.

2014. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ilyen gyors válaszodat!
2014. máj. 27. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Én mint "szakember" nem ajánlom sem az Asus sem pedig az Acer laptopot. Szerintem Toshiba vagy Sony legyen. Természetesen tudod telepíteni a Windows operációs rendszert a laptopra, és a kép pedig katalóguskép, amit az üzletek feltöltenek a weblapjukra, az pedig általában az angol billentyűzettel van fotózva.
2014. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló miért ajánlanál inkább Toshibát vagy Sonyt? Bevallom neked én olyan gondolkodású vagyok, hogy attól a gyártótól válasszak akinek a laptop a fő terméke. A sonyról valójában telefonok jutnak az eszembe. A toshiba ezzel szemben névre tetszene, de én lány vagyok és nekem a kinézet is fontos. Na már most ebben az esetben nem találtam a tetszésemnek és árnak is megfelelő párosát. De ha esetleg ajánlasz, szívesen fogadom! (120.000 fölé nem nagyon szeretnék menni)
2014. máj. 27. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
120ért, ami a legjobb most, a Lenovo B590, a többiek ebben azárkategóriában nagyon gyengék
2014. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
amiért nem ajánlom, az az hogy az általad írt két gyártó (asus, acer) néhány éve kezdett el a laptopokkal foglalkozni, természetesen a fejlesztései és terveik ettől mélyebbre nyúlnak vissza, ellenben a Toshia-val aki a legelső laptopok megjelenése óta gyártja, fejleszti a laptopjait, ugyan így a Sony is (attól mert magyarországon 10 évvel később érnek ide a dolgok, még a Sony nem csak telefonokkal foglalkozik). Emellet mind a toshiba, mind a sony egy jóval kiforrottabb technikát és színvonalt képvisel. Természetesen a te döntésed, én csak a véleményemet mondtam el. (szervizbe legkevesebb számban a Toshiba és a Sony termékei érkeznek be, csupán 4%-át teszik ki a beérkező termékeknek)
2014. máj. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkészséged! Hasznát veszem a tanácsodnak, még kutakodok tovább.
2014. máj. 27. 19:23
 8/10 Kovács János Szal. válasza:

Az Acer szerintem kifejezetten jó laptop márka. Az Asus pár éve kezdett el laptopokkal foglalkozni? Már 10 éve is Asus laptopom volt, ami egyébként egy ismerősömnél a mai napig működik...


Hogy a kérdezőnek is hasznára legyek:


Az előtelepített Linux rendszer annyit tesz, hogy működőképes Linux operációs rendszerrel kapod meg a gépet, amin Windows nem lesz. Tudod telepíteni a Windowst, ebben nem akadályoz meg semmi.


Ha vmilyen Linux és vmilyen Windows operációs rendszert is szeretnél ugyanazon a merevlemezen vagy SSD-n egyidejűleg, akkor már nem feltétlenül lesz annyira egyszerű. Utóbbi esetben fordulj olyanhoz, aki csinált már ilyet.


A választásnál sokat számít, hogy mire szeretnéd használni a gépet, amiről nem írtál semmit. Ha jól választasz, akkor sokáig szolgálhat, ha mellényúlsz, akkor talán 2 év múlva cserélned kell, mert nem szolgálja ki az igényeidet.


Mekkora méretű legyen? Mennyi időt bírjon akkumulátorról?

Érdemes jól átgondolni.

2014. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Méretileg 15.6" az amit szeretnék. Az akumlátoron valójában nem gondolkoztam még. A használati célja a mindennapi tevékenységek lennének: facebook, e-mail, böngészés microsoft programok, valamint ami elvárás a filmezés minősége.
2014. jún. 7. 18:22
 10/10 anonim ***** válasza:
A Lenovo B590 jó lesz ezekre a dolgokra
2014. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!