Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az erősítőm elkezd szaggatni,...

Az erősítőm elkezd szaggatni, ha nagyobb basszus tekerek rá egy jó mély zenénél, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 13:49
 1/7 anonim válasza:
Túl nagy neki a láda. Nekem is ezt csinálta, csak én elég hülyén is használtam. Volt egy 1000Wos kocsiba való mély ládám + 2db 250wattos szobai Top ládám. Az erősítő csak 2x80 legfeljebb 2x 100Wattot tudott, ha nagyon rányomtam az erősítő akadozva szólt. Miután levettem a mélyládát a két top ládát magába lazán bírta, szóval szerintem túl nagy ládát hajtasz vele.
2014. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy a láda méreteivel lennének gondok, nem házilag gyártott, bolti!
2014. jún. 2. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a fizikai méretére gondolt, hanem a teljesítményére. A láda még lehet, hogy bírna többet, az erősítő viszont már elérte a maximálisat. Illetve, ha torzít, akkor már túl is lépte.
2014. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ezzel, akkor mit tudnék tenni ? valami jó ötlet?:D
2014. jún. 2. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokat nem. Nagyobb teljesítményű erősítő kellene. Vagy nem túltekerni a basszust....:)

Amúgy az nem lehet, hogy a láda nem bírja?

2014. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Erősítő- mély nyomó egybe épített így vettem, ezért nem is értem, hogy hogy nem lehetnek megfelelőek a para méterek
2014. jún. 2. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában nagyon alul vannak méretezve az erősítők az egybe szettekben. Főleg a tápellátás. Így valóban az lehet a baj, amit az előző írt (bár elég rosszul kifejezve, mert láda alatt a hangdobozra gondolunk általában, nem a hangdobozban található hangszórók villamos terhelhetőségére), gyenge az erősítő. Ennyit tud, ennyit kapsz azért a pénzért amit kiadtál a szettér, nem tudsz vele mit kezdeni.
2014. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!