Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A globális elektrotechnikai...

A globális elektrotechnikai iparban, szerkezetektől és professzionalitástól függetlenül, melyik lehet a leggyakrabban használt értékű ellenállás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szakmabeli, pusztán csak érdekes tényként érdekel.

Csak magával az ellenállással vagyok tisztában, egyébként meg hobbi szinten csak érdekes és kevésbé ismert tényeket szoktam gyűjtögetni, ezért kérdezem, hátha valaki, mint szakmabeli, tudja.


2014. jún. 5. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Magyarul azt akarod tudni, hogy a teljes bolygón mekkora ellenállást használnak a leggyakrabban.

Szerintem a pontos válasz: 0,75.

2014. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1kohm.
2014. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Magyarul azt akarod tudni, hogy a teljes bolygón mekkora ellenállást használnak a leggyakrabban."


Hát úgy durván igen - valahogy így...

Hogy kb. mi a bevett. Mit használnak kísérletezéshez, az alap áramkörökhöz, valahogy így gondoltam. Nyílván pl. nem venném bele pl. a számítógépek alaplapját, meg az ilyen bonyolultabb eszközöket.

Melyik az, amihez VALÓSZÍNŰLEG a legtöbbet nyúlnak.


Viszont a 0,75-öt nem értem. Olyan ellenállásérték egyáltalán van? Vagy is hozzá hasonló?

Úgy tudtam, hogy a legkisebb, amiket gyáranak, az pár Ohm-os..... rosszul tudtam?

2014. jún. 5. 21:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Kifigurázta az illető a kérdés megválaszolhatatlanságát.

Nincs ilyen ellenállásérték.

0,1 ohmtól sokszáz Megaohmig mindenféle értéket használnak.

Annyit lehet talán mondani, hogy az extrém kicsi (1 ohm alatti) és extrém nagy (1000 Mohm körüli) értékűekből talán kevesebbet használ fel az ipar.

2014. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet csak úgy általában kisérletezni, vagy általában alapáramkörről beszélni.

EGy kisérletnek konkrét célja van, egy áramkörnek szintén.

Mielőtt megépítik, meg szokták tervezni, aztán szimulátorban lefuttatják a megtervezett áramkör működését.

A megépített áramkör már csak annak igazolására szolgál, hogy valóban azt hozza a valóság, amit a szimulátor kidobott.

2014. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Nem lehet csak úgy általában kisérletezni, vagy általában alapáramkörről beszélni.

EGy kisérletnek konkrét célja van, egy áramkörnek szintén."


Jó-jó, persze, mindennek van célja.

De lehet, hogy amikor az ember tanul, akkor még nem fog tudni annyira igazán praktikus áramköröket összerakni, és az szerintem mondható kísérletezésnek : hogy megtapasztalja a dolgok gyakorlati lényegét. Nem?


De amúgy nem is erről szól a kérdés.



Node akkor, ezek szerint, a szélsőségektől eltekintve, a legtöbb féle ellenállásértékekből egységes mennyiségben/arányokban gyártanak?

2014. jún. 7. 12:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem érted.

Nem lehet megválaszolni a kérdést.


Ha ettől nem tudsz aludni, írj egy levelet a Firstohm vagy a Vishay gazdasági vezetőjének, hogy ossza már meg veled az eladási statisztikákat, melyik értékből hány milliárd darabot adtak el tavaly.

Külöm külön lebontva 0402, 0603, 1206, 2012 stb SMD méreteken belül érték szerint... teljes sor olyan hosszú az egytized ohmtól az ezer Megaohmig, hogy nincs kedvem ideírni.

Persze ugyanezeket a statisztikákat kérd el a furatszerelt ellenállásokra is, külön-külön a 0,125; 0,25; 0,5; 1; 2; 5; 10 wattos teljesítmányűeken belül a teljes érték-sorra.


Ezt te most tényleg komolyan tudni akarod? És mi célból? Ebből fogod megtudni, hogy az első általános kisérleti áramkörödbe milyen ellenállásérték kell? Kapcsolási rajz, méretezés, ilyesmi az hol van...

2014. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Ha ettől nem tudsz aludni"


MOST BAJ, HOGY KÉRDEZTEM!?!



Oké, nem ez az érdeklődési köröm, csak mind érdekesség lettem volna rá kíváncsi.

Ennyi!


Ha nincs válasz, akkor elfogadom, kész. Nem múlik rajta semmi.


Csak kérlek, NE IDEGESKEDJETEK MÁR ILYESMIN IS!!!

2014. jún. 7. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Ok, Peace!
2014. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!