Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Túlmelegszik...

Mi lehet a baj? Túlmelegszik a laptopom...

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves laptopom, ami túlmelegszik mihelyt bekapcsolom és még egy alsóbb kategóriás játék vagy program ezt feljebb viszi.

Néhány adat az általános hőmérsékletről:

hdd 49-50'C

CPU 60<'C

CPU Package 60'C

PCH dióda 70'C<


Ami engem aggaszt a leginkább az a PCH dióda, mert amikor csinálok bármit érzem hogy az alaplap meleg pedig nem csinálok még semmit és ha játszani akarok pl.: Age of Empire2 akkor ez megüti a 80-90'C.


Eddig kipróbáltam minden módszert. Full tiszta az egész belső rész (pl.:ventilátor stb.) és új paszta is került bele nemrég. Viszont ezek következménye lassabb felmelegedés lett, ami azt jelenti hogy a játékoknál csak kb. 20 perc múlva éri el a PCH dióda a 80-90 fokot és a cpu a 70-80 fokot.


Van valakinek valami ötlete? pl.: a ventilátor elgyengülhetett és nem viszi ki olyan gyorsan a hőt?



2014. jún. 15. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

És milyen igénybevételnek van kitéve ez a gép játék közben? Mármint mennyi memóriát eszik meg, cpu milyen teljesítményen megy? Régebben is csinálta? Működik egyáltalán a ventilátor?

Azt nézd meg, hogy leveszed a burkolatot (ha le tudod) a hűtésről és akkor milyen gyorsan melegedik be a hűtőborda használat közben...játszol vele aztán megfordítod a lapost és rárakod a kezed...ha gyorsan melegedik akkor bizony valami történt a hűtés rendszerével. ha nem olyan gyorsan melegedik akkor elvileg jó és működik. Ebben az esetben szerintem valami hardwares hiba lehet! Illetve remélem valami kemény lapon van és nem ágyban, öledben!

A ventilátor lapátjait is kitisztítottátok?

2014. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy poros belűl?
2014. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen minden tiszta belülről teljesen és a venti is pörög.Csak amikor nagyon munkálkodik (pl.: ha biosba lépek vagy egy bármilyen játékot megindítok) akkor melegszik csak már lassabban mint tisztítás előtt. Az a pch dióda egyből 70 fokos és nem tom miért.
2014. jún. 16. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:
átpasztázás is megvolt?
2014. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A mai laptopok nagy része anyagspórolás és élettartam korlátozás miatt hűtés szempontjából alul van tervezve.


Vagy ráépítesz valahova egy nagy darab réz hűtőbordát, vagy kikapcsolod, csinálsz valami értelmesebbet és nem fog aggasztani a dolog.

2015. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!