Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Acel aspire laptopom van, és...

Acel aspire laptopom van, és rengetegszer túlmelegszik és leáll. segítség?

Figyelt kérdés
szóval, lassan egy éve van meg a laptopom, és már ez a probléma kb. 3 4 hónap után jelentkezett. ha az alul lévő ventillátora, ahol beszívja a levegőt nem érintkezik semmivel, vagyis nem takarja el semmi, akkor nem áll le. tehát nem tudom letenni sehova, ki kell támasztani, mert különben leáll 20 30 perc után. elég zavaró...:S hallottam hűtőtálcáról amit alaptop alá kell tenni. ez ér valamit? vagy ilyenkor mi a teendő? nyugodjak bele? akkor meg félek leég az aksi. aki tud valami megoldást megköszönném ha megosztaná velem.:/:)
2011. okt. 9. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is takaríttasd ki laptop szervízben a processzor és hűtőbordája környékét. Akkor már sokat tettél...
2011. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló irta : takaritás . Még esetleg annyit tennék hozzá,hogy ha a ventillátor hangját hallod,akkor lehet olyan probléma is,hogy a lapátok közé már olyan mértékben van a por berakódva,hogy gyakorlatilag képtelen levegöt szállitani -ezáltal hüteni . Ha meg ugye a ventillátor fel sem pörög,akkor jó eséllyel csere - 4-5e Ft körül lehet bele venni .
2011. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
na jó, de 3. 4. hónap után a por miatt nem működik megfelelően a ventillátor? én ismerősöktől, bárkitől kérdeztem, senkinél nem volt ilyen leállás sose, vagy ha igen is, az azért, mert több napig megállás nélkül ment a gép. és tényleg nagyon félek, mert olyan forró szokott lenni, lassan tojást is lehet rajta sütni.:S és tényleg ha az ölembe úgy tartom, hogy csak levegő érje, semmi baja. de valószínűleg majd megnézetem mi lehet a baj.
2011. okt. 9. 16:06
 4/5 A kérdező kommentje:
és köszi a válaszokat!:)
2011. okt. 9. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Válaszd szét a kettőt!

A por(macska) lerakódik a proceszorra, innen kezdve hibátlan ventillátor sem tudná rendesen hűteni, na de ha még a ventillátor is poros, netán "csapágyas" és a fordulatszáma (azaz a légszállítás) sincs meg?

De olyan nincs, hogy a hiba vagy-vagy, itt ÉS...

2011. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!