Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » T-home koax kábele kissé...

T-home koax kábele kissé kicsúszott/kimozdult a helyéről, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy kihívom a szerelőket ami 3nap-ba telne nekem, lehet erre valami házi megoldás? Az a lényeg, hogy ma a modeme-t odébb raktam és a hülye t-fos amikor kötötte be nekem a netet meg a tv-t akkor a koaxra blankoltatta (vagy nem tudom minek hívják ezt amikor ilyen kis fejet tesz rá), a nyakából a mai nap valahogy sikeredett kicsúsznia kb 2-3mm-t úgy hogy alatta faszán láttam azt a kis ezüstös fodrozódós drótokat. Fogtam magam, gyorsan visszanyomtam óvatosan, de most bekapcsoltam a tv-t és persze ilyen kis mikró hullámzások (zavaros a kép) vannak rajta. Most nem tudom, hogy ez egy véletlen egybeesés-e, hogy pont a t-home nem közvetít jó képet - mert már fordult elő ilyen eset, vagy akkor a koax kábel fejnél zárlatnak sikerült kialakulnia. Régebb amikor ilyen antánnáról jött be a TV-adás az is ilyen koaxos volt és akkor rengetegszer javítottam/vágtam vissza a kábelből és toldottam hozzá a fej részét, vajon ez is ilyen vagy azért ide már komolyabb szaktudás/hozzáértés kell? Ezer bocs ha hülyeségeket mondok a kérdéseimben, nem igazán értek ehhez, ezért kérném a segítségeteket. Segítséget előre is köszi

2014. jún. 20. 19:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
közben még annyit csináltam, hogy lecsavartam óvatosan a menetről ami a modembe megy, és még jobban beljebb toltam a koax kábelt majd fogóval a fejrésznél ahol ilyen nem tudom milyen fémből lehet a fej de rohadt kemény - még jobban összeszorítottam (aztán lehet hogy 1mm-t sem zsugorodott, mert tényleg valami iszonyat erős fém cucc alapból ilyen hexagon alakja van, gondolom a kis kütyüvel amikor kötötte be a gyerek nekem az egészet azzal csinálhatta ezt a formát rá), na de a lényeg az hogy még a fejből kijövő kis rézes cucc "fütyit" is megkapirgáltam késsel meg kifújtam a modemben a lukat és azóta (lekopogom) jól megy minden, előtte a netem 18megabittel ment, most 20megabittel (pont annyi amire előfizetek), és maga a fej üzemi hőmérsékletre melegszik fel, de gondolom a felmelegedés a csatlakozásnál teljesen normális tényező hiszen áram meg adat meg minden a szösz áramlik át rajta :D
2014. jún. 20. 19:27
 2/12 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy visszabiztattad a kábelt a helyére, bár inkább csavarni kellett volna, mert amibe csavarod az menetes, most azt nézd meg, hogy a másik végén a koax kábel középső erét látod-e, középen van-e, megvan-e egyáltalán.

Ha nincs, szétcsavarod, újra blankolod és szépen betekered a dugóba és jó lesz.

2014. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de azért ha valaki ért hozzá, annak a javaslatát szívesen meghallgatom, hogy jobb lenne-e ha hívnék egy szakit akkor vagy maradhat így? (mert szerintem most minden normálisan megy), bocsi a sok részletért csak imádok sokat beszélni a részletekről, hogy tudjam minél jobban leírni a helyzetet :P
2014. jún. 20. 19:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja oké őőőő húha ezt nem biztos hogy értem, amikor visszanoszogattam a kábelt azt úgy tekerve csináltam óra járásával megegyezően, és óvatosan. Hát, figyelj csak nem tudom a középső cucc amire gondolsz az a kis rézes színű valami ami alapból a menetes dolognak a közepében található? Mert az igen az ott van
2014. jún. 20. 19:30
 5/12 A kérdező kommentje:

nézd csk az enyém pontosan így néz ki csak fehér a kábel és a közepén ez a cucc nem jön ennyire ki:

[link]

És ami történt az az, hogy ennek a fémes fejnek a végénél ahol bejön a zsinór onnan kicsusszant 2-3 miliméter, de nem nagyon szívesen akarnám én ezt széthúzni, hogy most nézegessem a dolgokat, nem igen bízok a kézügyességemben ugyanis :D

2014. jún. 20. 19:32
 6/12 homo ludensz ***** válasza:
Ezen nincs mit töprengeni a képet nézve ez egyszerű. Rányomta a kábelrögzítő fogóval a csatlakozót fixre. Kicsúszott akkor visszatolod és mivel nincs olyan profillal bíró fogód egy jó erős blindelő vagy hasonló fogóval ráfogsz és visszazárod.A kábelnet nálam is így van mielőtt belép a modembe.
2014. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kata kata ***** válasza:
Ha szép tiszta a tv.képed és nem kásás akkor jól megcsináltad! Jó tévézést.
2014. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbi két válaszolónak, igen most már rendben megy minden és minél előbb fogok venni ilyen spéci fogót, hogy a közeljövőben precízebben tudjam kijavítani majd a hibákat :)
2014. jún. 21. 20:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kell fogó, lehet kapni kézzel szerelhetőt is, nekem csak olyan vagy 10 helyen.

Nem kell annak krimpeltnek (így hívják a fogós változatot).

2014. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kata kata ***** válasza:
Hallgass az előttem szólóra.Ne vegyél fogót,drága és nem a legjobb itt a roppantásos megoldás.Fentebb írták a belsőmenetes csatlakozásút,azt tegyél rá.Az nem fog soha kicsúszni a helyéről. És könnyen javítható ha sérül a középső vezeték.
2014. jún. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!