Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől rázhat a számítógép...

Mitől rázhat a számítógép gépháza?

Figyelt kérdés

A probléma hogy pontosan nem tudom mikortól. Annyi biztos hogy , nem régen költöztem ide és az előző lakásban nem csinálta ezt. Idejöttem és nem sokkal később történt egy kis baleset... A porszívó vezetéke saját kezűleg lett "javítva" aztán felmondta a szolgálatot heves fényjelenségek közepette amikor bedugtam volna a konnektorba. Lecsapta a biztosítékot. Nem tudom biztosra hogy előtte nem-e rázott de utána már biztos. Kicseréltem a hosszabbítót a a gép kábelét, próbáltam másik konnektorba dugni, de ugyanúgy ráz ha hozzáérek a gépházhoz. Ilyen kellemetlen bizsergő érzés, én meg aztán rettegek az elektromosságtól mint ősember a tűztől.

Szóval mi lehet a hiba, mit tudnék csinálni? Másrészt ez mennyire veszélyes? A válaszokat előre is köszönöm.



2014. jún. 24. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ellenőrizni kellene, van-e megfelelő földelés a lakásban. A konnenktorban alul és felül vannak az érintkezői. Mivel ráz, veszélyes. Hibás működés esetén odasülhetsz a gépházhoz. Jó, a 230V nem olyan erős, hogy odasülj, de azért éppen elég vesélyes. Hívj villanyszerelőt!
2014. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Hogyan ellenőrizhetem hogy van-e megfelelő földelés? Ez csak albérlet szóval fogalmam sincs. Másrészt a géppel vagy valami mással lehet a probléma?
2014. jún. 24. 11:25
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak azért érdekel mert nem akarok feleslegesen villanyszerelőt kihívni (nem tudom mennyit kérnének), mert ha a géppel van a gond akkor inkább elviszem szervizbe és kicserélik a tápot vagy valamit.
2014. jún. 24. 11:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem kell bekapcsolni, elég bedugni a konnektorba és már ráz.
2014. jún. 24. 11:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Közben változott a helyzet... Szóltam a főbérlőnek azt mondta van rendes földelés, meg mutogatta is. Mutattam neki a gépet azt mondta ő nem rázza. Néztem hogy rendes cipőben volt, meg az első napokban én is csak cipőben voltam, mostanában mászkálok csak zokniban (ami gondolom műszálas). Felvettem a cipőt és most akárhol fogdosom nem ráz. Most akkor csak velem lehetett a baj, vagy ettől még van más probléma is?
2014. jún. 24. 18:36
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, és padlószőnyeg van.
2014. jún. 24. 18:37
 7/14 A kérdező kommentje:
És a padlószőnyeget tegnap sikáltam végig kefével, utána vettem észre hogy ráz.
2014. jún. 24. 18:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sokat izélsz ezen. Ráz..és? A mosógép meg a hűtő is ráz. Érdekel? Nem...
2014. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen túl sokat izélek ezen... Csak ez nem tűnik normálisnak és nem akarom sem azt hogy tönkremenjen a gép sem azt hogy "valaki odasüljön a géphez". Az elektromosság nem játék. Legalábbis nekem nem...
2014. jún. 24. 20:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem fogsz meghalni, csak mert néha megcsíp a gépház. Az enyém is csíp. 15éve is csípett. Sőt, olyan helyen is volt szerencsém dolgokat szerelni ahol a védőföld vezetőn vitték a fázist én meg megfogtam. Szerinted ehhez képest te mennyire vagy veszélyben?


Semennyire.

2014. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!