Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Parabola antennabol jövő coax...

Zsoolzso kérdése:

Parabola antennabol jövő coax csatlakozasra ra tudok kötni egy AV Sender keszüleket?

Figyelt kérdés
A teraszra szerelném fel a parabolát, és az onnan kapott coax kábelt nem tudom a lakásba behozni. (nem szeretnék furkalni)A teraszon van konnektor, ezert arra gondoltam hogy egy AV senderrel hoznám be a jelet a Tv-hez. Az AV sendernek viszont RCA csatlakozási lehetőségei vannak. Létezik olyan átalakító amivel a coax kábelt RCA-vá alakíthatom. Vagy egyéb más praktikusabb megoldás? Nem ragaszkodom az AV senderhez.

#koax #antenna #RCA csatlakozó #AV sender
2014. jún. 28. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Létezik olyan átalakító. Például a parabolához tartozó beltéri egység.
2014. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de a beltéri egység bent kell hogy legyen a tv-nél, az AV sender jeladó része pedig kint a teraszon parabolánál. Tehát a parabola és az AV sender összekötése ami problémát jelenthet, és oda elengedhetetlen egy átalakító. De ha létezik ilyen és nincs ésszerűbb megoldás...
2014. jún. 28. 12:26
 3/4 A kérdező kommentje:

Kerestem, de nem találtam olyan átalakítót, ami:

az egy coax kábel jelét 3 RCA-ra bontja szét. Az AV senderbe csak így tudnám csatlakoztatni. Technikailag hogyan valósítható meg ez a dolog a legegyszerűbben?

2014. jún. 28. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Leírták: sehogy.

AZ hogy koaxkábel-RCA átalakító, az nincs.

Koaxiális kábelen mehet az alapsávi videójeltől az analóg kábeltévén át a digitális kábeltévéig minden mehet. Még SAT-KF is, ami GHz sávszélességű, amit te egy AV Senderen nem viszel sehova.


Tehát a megoldás: a legkevésbé zavaró helyen fúrsz egy lukat, lehetőleg úgy, hogy kifelé lejtsen (ne vigye be az esővizet), és befűzöd a kábelt. A kábelen is hagyjál kint egy kis "csöpögő hurkot", szintén azért, hogy ne vigye be az esővizet.


A másik megoldás: kültéri vízmentes szekrény, amiben elfér egy beltéri egység. Meg egy AV Sender, ami jó fos mákos képet küld át szar hanggal, HD-t felejtsd el. Meg kell egy készülék, ami az infra távirányító jelét viszi ki a beltérinek a szobából...


Na ugye hogy egyszerűbb fúrni.

2014. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!