Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a fürdőszobai spot-lámpák csak néhány másodpercig égnek felkapcsolás után? (trafós)

Figyelt kérdés
Van amikor hosszú idő után sem lehet felkapcsolni...

2014. júl. 22. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

túl lett terhelve a trafó! így a hővédelme lekapcsol(t)

/addig míg nem hűl le a normál hőértékre, nem lehet üzemeltetni!

lehető megoldások:

1. kisebb teljesítményű spot-izzók használata... max. összeadott teljesítmény-érték nem lehet több a trafón megjelölt W (V/A) értéknél!!

2. nagyobb teljesítményű (V/A) trafó használata.

2014. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Számomra hihetetlen, hogy egy kész fürdőszoba szettet (mosdó/szekrény+tükör+spot) miért adnak kisebb teljesítményű trafóval... A praktikerben vettük és mosolyogva mondták, vegyek nagyobb teljesítményűt, ennyi a gond. 2x max.50W-os spottal szerelték és a trafó 1x max.50W-ot bírt. Vettem max.105W-osat (35W-tól) és gond nélkül működik. A bosszantó, hogy 6.900ft-ba került az új, valamint utánajárás/kötözgetés/2 hétig dühített! Inkább adták volna 55.000ft-ért, mint vettük 49.000ft-ért.

Ezt csak azért írtam le, mert a fentiekből okulva nem egyedül jártam így, az biztos...

2014. júl. 31. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!