Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A SPAR, Tesco, Auchan kasszákn...

A SPAR, Tesco, Auchan kasszáknál van az a izé, ami csipog ha valaki lopni akar, az milyen dolgoknál csipog, jelez?

Figyelt kérdés
Múltkor vásároltam és becsipogott,Kiderült hogy a kasszásnő nem húzta le a hajbalzsamot és a dezodort. De én eddig úgy tudtam hogy csak szeszesitaloknál és ruháknál csipog be,mégis becsipogott a vonalkódra is,ez mi?! Nem értem. Ez egyébként az Intersparban történt persze rögtön elnézést kértek,még jó hogy nem küldték ki a rendőrséget ez nevetséges az ember már vásárolni se tud anélkül hogy megszégyenítsék?!!

2014. júl. 26. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyanoknál, amire ráteszik. Nekem sajtnál jelzett be egyszer (előszeretettel raknak bele, meg pl pultnál vásárolt kolbászra). Nem tudom, mennyire megszégyenítő ez, aki rendszeresen jár vásárolni, előbb-utóbb belefut, úgyhogy jó eséllyel tudják, mi a helyzet (az pedig, hogy egyedül hagyod el a helyszínt, "kívülálló" számára is egyértelművé teheti a helyzetet).
2014. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ez vonalkódnál is csipog vagy csak olyan "lopásgátlónál" ? Mivel én most jártam ezen a helyen 2.-ára,így nekem ciki hogy ezt gondoljk egy középfelnőtt nőről..
2014. júl. 27. 00:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Maga a vonalkód egy nyomtatott minta, azt nem képes detektálni a kapu. Valószínűleg ilyen vastagabb műanyag "vonalkód" (áruvédelmi címke) volt a terméken, amit pedig detektál a kapu, amennyiben az eladó elfelejti deaktiválni.
2014. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

A kulcsszó: passzív RFID - a vonalkód alatt/a terméken elrejtve van egy antennával ellátott chip.


Amikor átmész a kasszán, a kasszánál levő RFID-olvasó küld egy rádiófrekvenciás jelet, ami feléleszti ezt a chipet.

Ez a chip válaszjelet küld, amit az RFID-olvasó érzékel.


[link]

2014. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ÉS miért van az ha egy vonalkód eltépődött megkarcolódott akkor már nem jelez? Egy barátnőm így járt egy fogkrémnál!
2014. júl. 27. 00:56
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Mert a vonalkód alatt volt ez a chip meg az antenna.

Mivel az RFID-cuccnak az antennája egy vékony tekercs/szál, a vonalkód megsérülésekor megsérülhet az antenna is.

2014. júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Vagyis ha valaki lopni akar szakítsa el a vonalkódot és nem fog csipogni?
2014. júl. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

" Vagyis ha valaki lopni akar szakítsa el a vonalkódot és nem fog csipogni?"

Pár probléma azért adódhat

1. Nemcsak a vonalkód alatt lehet RFID-chip.

2. Nem biztos, hogy az RFID antennáját sikerül átvágni

3. Mi van, ha az RFID chip válaszmentessége indítja be a riasztást

4. A hiperkmarketekben kamera is van - úgy is ki lehet szűrni a lopást

2014. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De ha eleve egy pengével megyek be a boltba és a kezembe veszem a kiszemelt árut (a penge már a markomban van és nem vágja szét a kezem mert abba a kis papírkába van amibe szokott lenni) és csak úgy sunyin elvágom a pengével a kódot azt nem látja a kamera, csak ha nagyon nagyon néznek.
2014. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Viszont a viselkedésed árulkodó lehet: például a kamerafelvételen látszik, hogy megállsz egy polc előtt leemelsz egy árut, amit láthatólag nem teszel vissza, és a kasszán való áthaladáskor nem jelenik meg a kifizetett termékek között.
2014. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!