Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért villog a riasztók...

Miért villog a riasztók fényjelzője?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában sokat buszozok és azt figyeltem meg, hogy a házakon a sziréna (tehát az a sárga, vagy piros villogóval ellátott jelző) villog éjjel-nappal.

Eleinte csak egy boltnál vettem észre, de azt hittem csak szimplán elromlott. De most már sorra veszem észre főleg az újabbakon, hogy villognak (hangot nem ad).

Ennek mi értelme van?

Annak nem akkor kellene jeleznie ha riasztás van?



2014. júl. 27. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az újabbak villognak, a régebbiek nem, de távfelügyelet esetén nemcsak a sziréna üvölt, hanem a néma riasztás is végigfut. Erre jönnek az őrök. Vagyis ha nem szól a sziréna, attól még van riasztás.
2014. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, csak az újabbaknál van.

De valamiért nem vagyok képes felfogni mi értelme van a villogásnak? Figyelemfelhívás a betörőnek, hogy ott riasztó van telepítve? Badarság szerintem.

Vagy azt jelezné, hogy üzemképes a riasztó/sziréna? Az is érdekes, mert a mai technikával ezerszer több módszerrel lehetne ellenőrizni. Ráadásul ezek áramra vannak kötve + aksi is van bennük.


Csak ha az emberek látják, hogy villog mindig; és talán egyszer lesz egy rendes riasztás (tételezzük fel nincs bekötve távfelügyeletre) akár nyomja a szirénát is akkor meg nem foglalkoznak vele, nem? Mondjuk lehet így se úgy se foglalkozna vele senki.

2014. júl. 27. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy biztos: ahol szirénát lát, oda normális betörő nem megy. Bár vannak kétosztályosok, akik miatt éjjel üvölt valamerre a sziréna és jön a távfelügyelet.
2014. júl. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15 percet szirenhazhat, emberek fulenek boven eleg, amugy ez eloiras. Ha nincs kikapcsolva 15 perc utan, akkor villog, jelezve, hogy beindult a riaszto.
2014. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!