Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hova célszerű adatokat kimente...

Hova célszerű adatokat kimenteni? Ismertek-e jó felhő alapú rendszereket?

Figyelt kérdés

Üdvözlet! Egy időben merevlemezekre mentegettem ki az adataimat, de ahhoz, hogy azokon elférjenek, válogatni kellene belőlük. Így viszont nehezebben kezdek hozzá a mentéshez. Jó lenne, ha lenne valami felhő alapú rendszer, ahova sok adatot biztonságosan fel lehetne tölteni. Nekem kicsit a Dropboxnál a 2 Gb kevésnek tűnik, fizetni pedig nem fizetnék rá. Az is hosszadalmasnak tűnik, hogy 2-3 accountot hozzak létre, mert az még mindig csak 3*2 gb lenne. Nincs olyan, aminél több van és szintén biztonságos?

Vagy valami ultraszuper tömörítő eljárás, ami negyedére tömöríti az egész merevlemezem tartalmát vagy mit tudom én :D



2014. aug. 2. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tomoríted könnyebben adatvesztés áldozata lehetsz plusz időigényes dekriptelni...


Ha biztonságosan akarod tárolni 2 egyforma hdd-t veszel mindkettőre kimented és egymástól jó távol elhelyezed őket.

2014. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél több merevlemezt és arra mentsed az adatokat, a felhő alapu tárhelyen nem túl biztonságosak adatvédelni szempontból, és személyes adatot nem töltenék fel soha
2014. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobban még mindig vincsikkel jársz, nem olyan drága egy 3 terás vincsi, szerintem az elsőre átmentheted a régi vincsijeidet, mielőtt lemágneseződnek (nem tudom, hány éve állnak), és ahogy halad az idő, nagyobbat és nagyobbat. Mi a cégnél így archiválunk, mert senki sem fér hozzá, viszont azonnal elérhető. Ha sokkal több adatot mentesz, a szalagos cuccok jobbak, mert irgalmatlan mennyiség fér rá, de az némileg lassabb.
2014. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak a saját adataimról van szó.

Az a gond, hogy néha kapkodva kell mentegetnem és semmilyen adatom sincs rendszerezve, egy év alatt pedig összegyűlik mindenféle. A felhőben nem menne tönkre az adat, csak a hdd-n/ssd-n, de így meg azt érzem, lenne egy rakás kihasználatlan merevlemezem, mert lenne rajta egy csomó felesleges cucc.

2014. aug. 2. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Több HDD, rendszeresen formázva, felülírva (legalább évente megmozgatni rajta mindent) A HDD árak mellett nem kell bankot rabolni a több példányos mentésért. MS, Google is ad az ingyenes fiókhoz 15 GB-t.


"Az a gond, hogy néha kapkodva kell mentegetnem" Így bizony rosszul ülsz a lovon, ha nem rendezed a stabil, több példányos másolatokat (HDD, felhők), akkor hamarosan orbitálisat fogsz szopni. Ez most jótanács, már láttam ismerős családot, ahol két évnyi minden anyag elszállt egy pillanat alatt...


Ha a fő vinyódon képes vagy rendszerezni és folyamatosan karbantartani a cuccaidat, akkor pl. egy Robocopy scripttel időnként tükrözöd a másik vinyó(k)ra, aztán visszarakod a szekrénybe :)

2014. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"lenne egy rakás kihasználatlan merevlemezem, mert lenne rajta egy csomó felesleges cucc."


A felesleges dolgokat ne mentsd le, töröljed kifele.

De nem is értem hova termelsz ennyi adatot, hogy T-ás vinyókról kell itt témázni.

Céges cuccok, munkák, szabadidős cuccaim vannak a gépen és az 500GB-os HDDn van egy rakás szabad helyem. A külsőről már nem is beszélve.

2014. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!