Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áram mozgása csatlakozásnál?

Áram mozgása csatlakozásnál?

Figyelt kérdés
Kedves mindenki beleestem egy vitás kérdésbe melyre itt szeretnék választ kapni, nos, adott egy 12v-os kocsi akkumulátor, a mai nap használva lett egy villanymotorhoz ami kb 50-60 A-t szív. Tehát az akkumulátorra való csatlakozás rendes autó sarú, a használat során az aku lemerült melyre én tettem fel a sarukat nem húztam meg a rajta lévő anyákat mivel a saruk így is nehezen mentek rá és a minimális oválisságából adódóan ahogy a ráhelyezés után elcsavartam azok annyira megfeszültek hogy csak nagyon nehezen jöttek le. Nos a vita témája az volt hogy a kolega azt állította hogy ha a saruk anyái meg lettek volna húzva akkor több áramot tudott volna felvenni... próbáltam neki magyarázni hogy szerintem ha két áramot vezető anyag össze van annyira szorítva hogy egymásra szorulnak nem hiszem hogy a plusz rászorítás miatt több áramot venne fel, mert tudtommal az áramot kisebb felületen is felvette volna csak az a felület melegedni kezdet volna. Nos ez lenne a kérdés kinek van igaza, ha lehet hozzáértők válasza érdekelne, és ha lehet fizikai magyarázattal. Előre is köszönöm.

2014. aug. 12. 20:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
7-es, akkor ezred ohmokról, vagy mikro ohmról, tök mindegy milyen számot írok, elhanyagolható lesz a saru nem meghúzása miatti veszteség. A melegedés, oxidálódás annál inkább baj egy ilyen esetben. A motor így is úgy is fel fogja venni a neki szükséges áramot, ha 0,5 mm^2-el kötöd meg, meg ha 125 mm^2 arany vezetővel kötöd be, akkor is felveszi a 40 ampert. Előbbi esetben lehet hogy csak 39,999 ampert...
2014. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nahát. Mennyit spórolhatnának akkor az autógyártók, ha a masszív akkusaruk alkalmazása helyett fél négyzetmilliméteren összebiggyesztenék az indítókábellel. Be kellene adni újításnak.
2014. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne legyél fogyatékos, nem ezt mondtam, vagy nem ilyesmire céloztam, ne forgass ki a cinizmussal...

Azért nem mindegy hogy elég-e a vezeték, vagy szobahőmérsékleten át tudja-e vinni az áramot. Mint írtam, többször is, a melegedés, hőterhelés az első számú probléma.

2014. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!