Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az olcsó karórák és a drága...

Az olcsó karórák és a drága karórák között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk veszek egy 3ezer forintos karórát egy divat üzletben, vagy veszek egy 10ezer forintos karórát egy óra szaküzletben, mi a különbség a kettő között? Számíthatok arra, hogy az olcsóbb kategóriájú óra 1 hónap után megáll vagy magától el kezd késni vagy sietni, míg a drágább kategóriával soha nem fog ilyen történni? Azért kérdezem mert sosem vettem még karórát, és nem értek hozzá, és nem tudom hogy mindenképpen sok pénzt kell e költenem rá ha jót akarok, vagy megteszi egy olcsóbb kategória is.
2014. aug. 16. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A minőség...
2014. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KlenDie válasza:
Elsősorban a minőség, De attól is függ mire akarod használni az órát, mert vannak pár ezer forintos replikák késnek sietnek nem működik minden funkció stb azok szépek 1 darabig és dísznek jó, de ne bízd rá az életed. Meg van a normál kategória ami ugyanúgy szép tehát 10-20.000 ft ért lehet venni szép órát ami jó is. Ha nincsenek nay igényeid mint pl Rolex Michael Kors vagy kitudja mi van még akkor vegyél egy drágábbat sokkal jobban jársz.
2014. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
óránál megéri drágábbat venni, persze itt sem kell túlzásokba esni
2014. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A teljesítmény a difi. Ez nem csak a szerkezet megbízhatóságát, pontosságát jelenti, hanem a mechanikai stabilitást, időtálllóságot, gondos tervezést.

Pl. veszel egy divatszart 2-3000-ért és belátható idő múlva rohadni kezd a műanyag házról a gagyi galvanizálás, gyenge a vízállóság, a szerkezet, ha működik, akkor jó :) Vagy veszel egy rozsdamentes házas, koronazáras márkás órát, amit 15 év múlva is csak az elemcsere miatt kell kinyitni :) Ez persze pénzbe kerül, de 30-40 körül már vannak olyan órák, amik teljesítményben lényegesen nem maradnak el a "nagyoktól". Erre az egyébként elég népszerű automata Orientre ez fokozottan igaz:

[link]

Egy ilyen krumplival egy társaságban sem kell szégyenkezni :)

És most hasomlítsd össze ezekkel:

[link]

De ha csak pár ezred van, keress pl. egy jó állapotú használt Casio-t.

2014. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor maradok a drágább kategóriánál, de én 15ezernél nem akarok többet költeni rá, úgy gondolom talán annyi már elég hogy ne szart vegyek. Köszi mégegyszer :)
2014. aug. 16. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem 20-ig nyugodtan elmehetsz
2014. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!