Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit lehet spórolni ha 3...

Mennyit lehet spórolni ha 3 TVt,1 mikrót, és egy digitális adó vevőt minden nap este kihúzunk a konnektorból?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 00:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem havi szinten hány ezer forint
2010. jan. 15. 00:11
 2/8 anonim válasza:

Én is számolgattam és ezek jötte ki:

Átlagos Tv - 5W

Adó vevő standby állapotban többet fogyaszt: kb 10W

Mikro ha nem kijelzős akkor elenyésző, ha igen akkor az is 2-3W.

2010. jan. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hátha a készülékek együttes fogyasztása kb 25W az egy éjszaka /10 óra alatt / 250W/h az meg kb 10Ft .Tehát egy hónapban úgy 300Ft megtakarítás.


RJ 19/F

2010. jan. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Cseréld le a mosógépet A-A-A kategóriásra és akkor spórolsz havi szinten ezres nagyságrendet.

Hűtőt szintúgy.


Az ilyen stand by cucok háztartásra kivetitve semmit se spórol csak kollektív mértékben csökkent a környezet terhelés.

2010. jan. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az utolsó előtti írta: havi szinten maximum pár száz forintot lehet spórolni.


Egyébként én tavaly cseréltem le a hűtőimet. Egy 15 éves 200 literes fagyasztóládát és egy 25 éves 200 literes Lehel hőtőszekrényt. Hozzáteszem, hogy ezek a készülékeke mind a mai napig teljesen jól működnek, csak én is azt hallottam, hogy nagyon sok áramot fogyasztanak.

Az új készülék egy "A" energiaosztályú 200+80 literes kombinált hűtő lett. Tehát még a hűtendő térfogat is csökkent.

Ennek ellenére egy forinttal nem fizetek kevesebb villanyszámlát! Úgyhogy szép, meg korszerűbb, meg "no frost"-os, meg digitális kijelzős az új készülék, de ebből a szempontból nem érte meg a csere.

2010. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor most az én esetem:


Volt egy kb 80cm magas (?L) Lehel hütőm.

Ezt lecseréltem egy A kategóriás 350 literes NO Frost-osra.

Éves szinten ez az egyetlen csere egy havi (10ezer Ft) villanyszámlámat sporolta meg, pedig az újba jó néhány régi Lehel beférne. :)


Anyós amikor jött látogatóba megkérdezte, hogy mi az a szekrény a sarokban. :-D

2010. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!:)

Ezt már én is kiszámoltam itthon, mert mondták nekem is, h hú, de sokat lehet vele spórolni, hát havonta kb. 200-300 forintot vagy még annyit se:( szal....nem sokat.

További szépeket!:)

szia

2010. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

utolsó vagyok, most olvasom, h írtad a kérdésed után, h havi szinten hány ezer forint, azt elírtad?? hány száz forint akart lenni, nem? csak, mert ennyivel nem lehet még 1 ezrest sem pórolni havonta nemhogy több ezret:)))

szia:)

2010. ápr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!