Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy 100Wos ledre nem 18Vos...

LOLoszto kérdése:

Ha egy 100Wos ledre nem 18Vos vagy 12Vos akksit kötök rá csak 10 darab 9V osat akkor attól az még működni fog? Illetve halványabb lesz a fénye? Vagy mi lesz a külömbség?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 09:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
[link] Konkrétan ezt rendeltem meg. :) és az a fontosh ogy én ugye elemlámpát szeretnék csinálni belőle szóval ne nagyon keljen hozzá kocsi aksi vagy konnektor :)
2014. szept. 4. 18:44
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor nem véletlenül láttad azt a videót ugyan is ez egy 34V os led 3A kell neki.


Ha tölthető liion aksikkal akarnád a tápot megoldani akkor venned kéne 10db 26500 as eredeti trust fire aksit + egy rakás töltőt ami önmagában egy vagyon . És még így sem kizárt hogy hamis aksit veszel ami a felét se tudja az áramnak ,tehát ennél az aksinál az eredeti tényleg tud 5A leadni ,a hamisítvány talán 2A t.


Ha 18650 es kisebb aksikból raknál össze 10 et akkor is csak az eredeti tudja a 3A t és az is egy vagyon .


Ezen kívül mivel nem pontosan 34V ot kapna a led ,kell még elé egy áramgenerátor amit ez esetben személyre szabottan kell legyártatnod egy műszerésszel és azt elfelejtettem hogy ez is feszültséget fog zabálni tehát nem is 10 hanem 11 aksi kéne :D


És akkor még venned kell egy 100w elfűtésére képes hűtőbordát ,hűtőpasztát és össze kell szerelni a leddel.


A filmen azért láttad hogy két akkus csavarozóból üzemelteti pillanatnyilag a ledet mert otthon talált nulla forintos megoldás volt ,a valóságban egy ilyen zseblámpát megcsinálni többe kerül mint venni a trust fire től egyet . Én 15e ért vettem 900lm es és brutál jó pici dizájnos alu és csak egy 18650 aksi kell bele.


Önmagában nézve csak a lámpa házának legyártatása egy cnc esztergályosnál súlyos tízezrekbe kerül tehát értelme nincs ilyet házilag kivitelezni.


A te leded 10 000lm tud de foncsor nélkül nem is kimondottan előre sugároz mint ezek a trust fire zseblámpák ,szóval nem értem mire jó neked ha 10 m es körzetben világosságot csinálsz ...


Ha van eszed elfelejted ezt a marhaságot és megcsinálod a ledet hálózati áramra kerti világításnak de akkor is még 20e et rá fogsz költeni a tápra,hűtésre,lámpatestre .


Mert ahogy filmben is látod a gyerek csak egy pillanatig érinti rá az aksira és semmilyen hűtés sincs rajta , talán fél perc múlva már nem is világítana.

2014. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hűtésem van hozzá tökéletes lencsém is van hozzá. :) Igazából csak azért vettem mert unatkozok és akarok valamit barkácsolni. test is van hozzá ami tökéletes csak az ellátás kéne de akkor lehet hogy hálózatis lesz belőle. :/
2014. szept. 4. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!