Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Budapesten mostantól minden...

Budapesten mostantól minden hónap első hétfőén 11 órakkor tesztelni fogják a katasztrófavédelmi szirénákat?

Figyelt kérdés

2014. szept. 1. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik ez az álláspont.
2014. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Annak érdekében, hogy a lakosság riasztása, tájékoztatása megfelelően megtörténhessen, a rendszer részét képező szirénákat havi rendszerességgel ellenőrizni kell. A riasztó végpontok próbája minden hónap első hétfőjén zajlik, kivételt képeznek azok a napok, amikor erre az időpontra nemzeti, egyházi hivatalos ünnep esik, ebben az esetben a próbák időpontja a soron következő hétfő."

Forrás: Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság - Lakossági riasztó-tájékoztató végpont /MoLaRi/ állt rendszerbe szeptembertől Budapest nyolc kerületében ( [link] )

2014. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. szept. 1. 23:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a fővárosban, hanem más vidéki városokba ahol van veszélyes vegyi üzem és annak környékén lévő településeken is. Hiába a legmodernebb biztonsági berendezések, bármikor lehet nagyobb gubanc egy vegyi üzemben akár véletlen baleset, akár szándékos, vagy egyéb mulasztás, figyelmetlenség.

Én egy gyógyszergyárban dolgozom, pontosan tudom mi van ott, milyen biztonsági, rendszer, milyen vészleállítók. De vagy ezerszer hallottam, meg mondták is, meg tudom is hogy ha bármi baj van a számítógépes rendszer letiltja a termelést és leáll minden. De ugyanakkor hiába a sok biztonsági berendezés, rengeteg csap meg egyéb elektromos érzékelő van ami meghibásodhat, leginkább az is lehet ha valaki véletlen kinyit egy csapot figyelmetlenségből a könyökével elfordítja és már baj lehet belőle. Az érzékelők meg szintén elromolhatnak, nem egyszer volt hogy egy részlegen szétdurrant egy cső, amibe olyan folyadék volt ami akár egyetlen szikra miatt is begyulladhat és elég kellemetlen szaga is van, olyan szinten hogy abból akár egy nagy kiterjedésű tűz is lehetett volna akár 5-10 perc alatt, és egyből megszólalt a vészjelző hogy gond van, de a hiba elhárítás eltartott egy ideig mert hiába zárták el a főcsapot a még a vezetékben lévő anyag ugyanúgy folyt ki tovább, és nagyon bő vízzel kellett hígítani hogy semlegesítve legyen. de ezenkívül más egyéb veszélyes anyagok is simán kikerülhetek egy pillanat alatt is a levegőbe. Szóval kellenek az ilyen vészjelző szirénák és azokat a próbája mivel nemrég telepírtettek új rendszereket és most jött el az hogy már erősen tesztelni kell őket, mert maga rendszer teljesen kiépült, és sok helyen hallottam hogy panaszkodtak arra hogy a jelzés előtti tájékoztató szöveget nem hallották tisztán és érthetően, ami már eleve nagy probléma.

2014. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
csak ősszel és tavasszal van rendes teljes körű próba. Morgatópróbák havonta vannak.
2021. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!