Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy álljak neki, a mastereles...

Argooo kérdése:

Hogy álljak neki, a masterelesnek?

Figyelt kérdés
2 eve foglalkozom zene keszitesel (FL Studio) es egyszeruen nem jovok ra, hogy hogyan kezdejem el a masterelest, hogy jo, studio hamgminosegu zenet kapjak. Esetleg tippek ?

#mix #zene #FL Studio #masterelni
2014. szept. 5. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Töltsd le az Izotope Ozone-t, és hallgasd végig a preseteket, válaszd ki azt, ami neked a legjobban tetszik, és azt kezdd el tekergetni, hogy szép lassan rájöjj, mi mire való! Ugyanezt megteheted más mastering vsti-kkel is, pl T-racks, aztán ha van kedved, a kedvenc pluginjaidból reprodukálhatod. A multiband kompresszor és a végén a limiter a legfontosabb :)
2014. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelentette, hogy azokat a plugineket ne használhatnád, csak hülyén fogalmaztam :)
2014. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod, leszedtem a legujjabb iZotope-t es teljesen mas zenet kaptam, letisztult eros hanzas, jo a basszus joo a magas is, el se hiszem hogy a sajatom. eseg csak nem is allitgattam a preseten belul. koszonom a tippeket,

a masik kerdes az, hogy a limiterrel.mire megyek, mi a haszna, es hogyan celszeru hasznali ? :)

2014. szept. 5. 20:14
 4/6 A kérdező kommentje:
legujabb*
2014. szept. 5. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:
A limiter az a cucc, amitől "torzítás"-torzítás nélkül hangosabb lesz a zene. A limiter egyfajta spéci kompresszor mellesleg.
2014. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is kellene segítség, masterelés ügyben!2019 Ben mi a legjobb,lég alapabb amin egy kezdő is jól tud dolgozni?
2019. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!