Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vannak 12V-os ledjeim. Ha...

Vannak 12V-os ledjeim. Ha sorba kötök 20 darabot, akkor elméletileg a feszültség megfelelő lesz a meghajtásukhoz. Mire van szükségem még ahhoz, hogy ez a led-csokor működőképes legyen hálózati áramforrásról?

Figyelt kérdés
Egy egyenirányító mindenképpen szükséges hozzá ha jól tudom. De elegendő egy darab a csokor elé, vagy mindegyik led elé szükséges egyenirányító? (Szerintem csak egy kell, jól gondolom?) Valami más áramköri elem kell még hozzá?

2014. szept. 6. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Leginkább tápegységet és párhuzamos kötést javaslok. Nem azért mondják, hogy veszélyes a 220-al szórakozni, mert valami mesevilágot sajnálnak tőled a szemét írigy felnőttek, hanem mert tényleg simán megöl.
2014. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a 230 ról meghajtott egy kicsit veszélyes...olyan, mint a régi karácsonyfaizzók...


kösd párhuzamosan 12V egyenre..


de a sorbakötés egy próbát megér..aztán meglátod.

2014. szept. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A 12V egyen is megfelelő lenne, de akkor is valahogy le kell transzformálni a hálózati 230-at 12V-ra, és egyenirányítani kell a feszültséget :) Szóval megint csak ugyanott vagyok, de így még egy trafót is be kell kötni a körbe.

Annyi előnye van viszont, hogy így akár egyesével is be tudom kötni a ledjeimet, trafó nélkül pedig csak csokorjával működik a dolog. No majd még gondolkodom a dolgon.

2014. szept. 7. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!