Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik lenne a jobb választás?...

Melyik lenne a jobb választás? Rendes HDD + pendrive, vagy külső HDD?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a belső HDD-m megtelt és új vásárlása előtt állok, de nem tudom, hogy mivel jönnék ki olcsóbban/jobban.

Elég sok fényképet, ezekből készített videót és filmet tárolok. Idáig, ha valamit meg akartam nézni tv-n akkor vagy kiírtam dvd-re, vagy pendrive-ra(4 GB) másoltam rá. Ez azonban nagyon időigényes, és így elég kevés adatot tudok elérni egyszerre.

Szerintetek mi lenne a jobb megoldás?

1 - Veszek egy belső HDD-t és egy nagyobb pendrive-ot(32/64 gb) és maradok a másolgatásnál

2 - Veszek egy külső HDD-t amin csak a képeket és videókat tárolom és ezt csatlakoztatom a tv-hez


Ha a második eset a jobb, akkor melyik lenne a jobb választás, a 2,5"-os vagy a 3,5"-os?


2014. szept. 20. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Miután elolvastam ezt a szép hosszú mondatot, amit írtam, inkább előzetesben hozzátenném, hogy bár azt mondod, hogy csak a tévé és a számítógép között fogod mozgatnia cuccot, mindannyian tudjuk, hogy ez nem igaz, mert ha van egy hordozható eszközöd, hordozni fogod. Szóval:

Az első és legfontosabb dolog az, hogy mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy amit hurcolsz, csak olyat tartalmazhat, amit tudsz nélkülözni, mert ellopják, leejted, mások ejtik le, leverik, beesik a metró alá, elüt az autó és elgörbül, meghibásodik, sugarak, bármi tönkreteheti. Szóval ha csak olyat tartasz rajta, amit meg tudsz szerezni (például letöltött cuccok), azokat legfeljebb megszerzed még egyszer, és ráírod még egyszer.

Ha videóval foglalkozol, előbb-utóbb úgyis el kell kezdened vincsire archiválni a dolgokat, szóval még most vegyél egy 3 terás belcső vincsit, a belső vincsidet vedd ki, és vegyél egy ilyesmit: [link] , USB3-asat lehetőleg, és akkor a másolás is villámgyors lesz, ráadásul ahogy múlik az idő, a következő és a következő és a rá következő vincsihez is jól fog jönni.

Amúgy ha nem lenne szempont számodra a helyszűke, azt mondanám, hogy elég egy USB3-as pendrive, így meg azt mondom, hogy idővel az is jó, ha van. Szóval én azt mondom: 1

2014. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2014. szept. 20. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!