Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Füles hangerő növelés?

Füles hangerő növelés?

Figyelt kérdés
létezik valami apró szerkezet, amivel tudom hangosítani a fülesem hangerejét?? nem kell sokat, hanem egy picit.. és nem olyan kellene, ami plusz áramforrást igényelne.. az lenne a legjobb, ha házilag előállítható lenne. ez esetben örülnék valami képnek, vagy rajznak, ami alapján elkészíthetem.. az alapanyagokat/alkatrészeket szerintem be tudom szerezni.. a válaszokat előre is köszi ^^

2014. szept. 28. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs olyan készülék, amire gondolsz. Áramforrás nélkül nem tudom milyen áramkört szeretnél, amihez már tudsz szerezni alkatrészeket.

A pici hangerőnövelésről annyit, hogy a hallás nem lineáris, amit te egy picit hangosabbnak érzékelsz, az lehet hogy már kétszeres teljesítményt igényel.

A legjobb, ha lecserléled egy megfelelő fülesre. Ha a meghajtó eszköz (teló, mp4-lejátszó, bármi...) bírja, akkor a kisebb impedanciájű füles hangosabb lesz (ezt szokták ohmban megadni), ezen kívül még meg kell nézni az érzékenységét is, mert a nagyobb értékű lesz hangosabb (ezt dB-ben adják meg). Amelyik fülesnél ezt nem adják meg, az játékszer.



Mielőtt valaki beírja a transzformátort: a feszültsége lehet hogy terheletlenül nagyobb lenne, mint a fejhallgatókimenetnek, de ha teszem azt a kimenő feszültége a kétszerese lenne a bemenetnek, akkor az impedanciája már négyszeres lenne, és a fülessel leterhelve még halkabban is szólna...

2014. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oh... ilyen "szakértői" választ vártam.. kicsit elszomorít, hogy semmit se tehetek ellene, de akkor veszek egy új fülest.... ezt meg odadom valakinek :D
2014. szept. 28. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Vidd magaddal a kedvenc lejátszódat az üzletbe.

Hallgasd meg azzal a készülékkel, amelyikkel használni fogod, a kedvenc zenéiddel... és amelyik a legjobb, azt vedd meg.

Normálisabb helyeken vannak kiállított mintapéldányok.

2014. szept. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!