Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villany lekapcsolásánál a...

Bunny0915 kérdése:

Villany lekapcsolásánál a kapcsoló fura sistergő hangot adott ki. Lehetséges hogy megcsípett az áram vagy áramütés ért? Vagy ez ilyen formában nem történhet meg?

Figyelt kérdés
Kissé zsibbad a kezem azért kérdezem.Segítséget előre is köszönöm!

#Àramütés
2014. okt. 3. 01:58
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ott érintkezési probléma van . jobb ha minél előbb megnézitek....
2014. okt. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges hogy megràzott?
2014. okt. 3. 04:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Bent a két elektróda között húzott egy ívet. Nem rázott meg, azt érezted volna, a zsibbadás mástól van; ráfeküdtél, vagy rosszul tartottad, vagy szoros az óraszíjad.


Meg lehet próbálni szétszedni és befújni kontaktsprével (nem a csuklódat, hanem a villanykapcsolót), persze csak miután lenyomtad a kismegszakítót; vagy vehetsz egy új kapcsolót, és lecserélheted. Szintén kizárólag gondos áramtalanítás után. Nem egy boszorkányság.

2014. okt. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Làny létemre nem tudtam, csak megijedtem :)

Megnézetem a kapcsolót. Köszi!!

2014. okt. 3. 05:17
 5/7 Tengor ***** válasza:
A lányoknak nem tanították, hogy szigetelőn keresztül nem ráz a hálózati áram sem? Hova jut az oktatási rendszer? o.O
2014. okt. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az áramütést elég egyértelműen megérezted volna.
2014. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na ja, de a kapcsolót nem ártana lecserélni, ha ilyen trehányul szakít meg.
2014. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!