Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Távirányítós (RC, rádiós)...

Távirányítós (RC, rádiós) kisautó távirányítóján az antenna hossza nagyon lényeges tulajdonság a működéshez?

Figyelt kérdés

A következő miatt kérdezem:


Kisgyereknek veszem, amolyan igazi gagyi kategória, nem is a minőség a cél neki, de nagyon imádja az autókat, ezért akarom. Csak attól tartok, hogy esetleg a felfelé álló kb 70-80 centis fémantennával megsérti magát.

Ezért az a kérdés, hogy sokat rontok a minőségen, ha azt (az egyébként kiszedhető) antennát kicserélem egy tompa végű, rövidebb és műanyaggal bevont antennára?


27,125 MHz-en működik, szal sztem ez az antennahossz eleve is baromság neki, sőt mivel csak ilyen 5-15 m hatótávról van szó, már próbáltam antenna nélkül is, és még úgy is működött.

Ha ehhez képest én egy 5-6 centis "gumiantennát" (ami nyilván nem gumi, hanem eredetileg egy 446 MHz-es kézirádió antennája volt, tehát egy tekercselt fém) forrasztok rá, azzal tönkretehetem? Vagy ha nem is teszem tönkre, de esetleg nem úgy fog működni, ahogy kéne?



2014. okt. 5. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az eredeti gyári antennát ne cseréd le.

Ha mindenképp rövidíteni szeretnél rajta, akkor csavard fel rugószerűen.

2014. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi de ahhoz nagyon merev, nem lehet felcsavarni.

viszont az antenna csavaros, mármint menetes, szal ha ugyan olyan menettel a helyére teszek egy tekercselt másikat (figyelve a hosszúságra persze), arra azt mondod h az nem fog tetszeni neki? hmmm jó kérdés, de én se merek hozzá nyúlni, ez igaz, mert ezek annyira kényes játékok az eddigi tapasztalataim szerint.


Csak érted nyilván az elméletemet, ha egyszer 27 MHz-en működik ez a gagyi, és én szépen az eredeti antenna helyére (most csak elméletileg mondom persze, gyakorlatilag ez hülyén nézne ki) oda teszek egy szintén 27 MHz-es, negyedes CB antennát, ami ugye ha jól tudom 2,2 m hosszú, na legalábbis nekem úgy áll ez össze h lényegesen nagyobb hatótávot kéne tudnom elérni ezzel, hiszen mégse mindegy h az eredeti kis 80 centis fémpálca van ott vagy pedig a frekvenciának megfelelő hullámhosszú, negyedes antenna.


Na jó, mindez elméletileg persze ... aztán a fene tudja, de úgy vagyok vele, ha kapnék egy ilyet ingyen, tuti elszórakoznék vele a kísérlet kedvéért aztán lássuk .... Hát már csak nem mindegy h ugyan azt a kis vacak teljesítményt 2,2 m hosszú sugárzó pálcán vagy 80 cm-esen adjuk le, nem?

2014. okt. 17. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!