Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom ellenőrizni hogy...

Hogyan tudom ellenőrizni hogy a konnektorban a földelés jó e?

Figyelt kérdés
Úgy az egész házra értem. Úgy hallottam sok helyen főleg a régi épitésű házaknál lehet nem megfelelő. De mi a módja ezen földelési képesség méréséhez?
2014. okt. 8. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A házban több ponton is műszerrel mérj feszültséget a fázis és a védőföld között.

Ha 230V körüli feszültség mérhető, akkor valószínűleg működik a védőföld.

BÁR ez azt is jelentheti, hogy trükköztek, és nincs tényleges védőföldelés, csak rákötötték a nullvazetőre a védőföldet is.

Mérj ellenállást a nulla és a védőföld között.

Ha zéró közeli lesz ellenállás, akkor nincs is védőföldelés, csak a nullára van rákötve a védőföld.

2014. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem olyan egyszerű, mint aminek látszik!

(gyakorlatban házilag kivitelezni, szakértelem nélkül nem javasolt, ill. nem fog használható eredménnyel járni!)

[link]


Meglévő földelés ellenállásának mérése

[link]

[link]


Technológiák:

[link]

2014. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2014. okt. 9. 21:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a linkek földelési ellenállás mérést mutatnak, neked meg nem földelés az érintésvédelmi módod, hanem nullázás. A nullázásnak csak egy része a földelés, de nem az a lényeg.
2015. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!