Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért búg a PC hangfalam...

Miért búg a PC hangfalam földelt hálózati áram, TV, PC bemenet esetén?

Figyelt kérdés
ALAPHELYZET: TV készülékről felveszem a műsort PC-re, egy capture kártya segítségével. A bemenet a 25 éves analóg line videó. Minden tök jó. MI A GOND? Hát hogy most meg búg a PC hangfal és elég hangosan, úgyhogy ki kellett húznom a PC-ből a kábelt. MIT BARMOLTAM EL? Eddig földeletlen 230V-os tápellátást kapott a PC, most meg földelt konnektorba dugtam. Persze, egyszerű lenne visszadugni, de ez sajnos már lehetetlen. RÉSZEREDMÉNY VAN? Igen! Rájöttem a 43 perces káromkodás után, hogy ha kihúzom a TV-ből az analóg koax kábelt, akkor megszűnik a PC hangfalban a búgás. De akkor meg az adás is. Milyen koax-om van? Kábeltévés. ÉS AKKOR MI A KÉRDÉS? Hát hogy ezt hogyan tudom megoldani?

2014. szept. 25. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Röviden: a jelenség neve földhurok. A megoldás, egy galvanikus leválasztó.


[link]


Sorban bekötöd a tv elé a koax kábelbe, és megoldódik a gondod. Egyébként semmit nem rontottál el, előfordul.

2014. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"ha kihúzom a TV-ből az analóg koax kábelt, akkor megszűnik a PC hangfalban a búgás"

Akkor az okozza a földhurkot.

Ellene földhurok-leválasztóval lehet védekezni:

[link]

[link]

2014. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2014. szept. 30. 02:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!