Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan használhatok saját...

Hogyan használhatok saját izzót, amit elemről működtetek?

Figyelt kérdés
Jelmezhez kéne. Úgy szeretném megycsinálni, hogy egy búra, amibe kék ledizzót teszek. Elemesnek kell lennie, mert mászkálni fogok vele. Annyi a kérdésem, hogy hogyan lehet ezt összerakni? Vannak ilyen videók/leírások a neten? Én nem találtam sajna :(

2014. okt. 8. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyira nem bonyolult.

Fogsz egy másfél voltos foglalatot (kb. 50 forint elektronikai szaküzletekben), és összekötöd a leddel. Ha van forrasztópákád, akkor szépen összeforraszthatod, ha nincs, akkor meg a vezetőker összeügyesgeted, és ragasztószalaggal rögzíted.

2014. okt. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát jobb, ha van forrasztópákád... elektronikai boltban veszel ledeket, és összeforrasztod polaritásra ügyelve. a led hosszabbik lába a pozitív. van villogós, folyamtosan világítós..csak vékony szigetelt rézvezetéket is kérj.

nem egy bonyolult dolg.

2014. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem kis led izzó kell, hanem rendes körte. Találtam is, csak az foglalatos ugye. De innentől már talán tudok itthon kérni segítségét! Köszönöm :)
2014. okt. 9. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Befogod a körtét a foglalatánál óvatosan 1 satuba, és a körte alján elkezdesz fúrni, lefúrsz olyan mélyre, hogy a körte belsejében lévő izzószál és a száltartó szétroncsolódjon, aztán a roncsokat a keletkezett lyukon kiszórod, aztán beledugod a 2 szál vezetékre ráforrasztott ledet.

Iyesmire gondoltál?

2014. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

NEm :D van ilyen led izzós körte [link]


Magával a foglalattal nem lehet az elemtelepet összekötni? Szal ugyanúgy megcsinálni, mint egy lámpát, csak a duhó gelyett elem lesz a végén?

2014. okt. 9. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!