Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatok saját mobilos /...

Használhatok saját mobilos / számítógépes játékban létező autókat torzított nevekkel, kamu szponzorokkal, melyek logójának megjelenése valamennyire hasonlít az eredetire?

Figyelt kérdés

Valamit az autó dizájnja lehet olyan, mint az igazi? Játékokban, mint a GTA sorozat, ott is volt sok, a valódihoz hasonlító autó kitalált nevekkel. Én is valami hasonlót szeretnék, de nem nagyon találtam információt, milyen módon lehet, jogtisztán csinálni ezt. Régi F1-es autókban is gondolkozom, persze az F1, F-1 Formula 1 és hasonló megnevezések nem szerepelnének. A pilóták nevei is el lennének torzítva.


Ingyenes játékként tervezem, nem lenne profitom belőle. Természetesen minden hang, modell, textúra saját készítésű.



2013. okt. 12. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, hogyha készítesz belőle fizetős verziót.

F1-es játékból amúgyis hiány van és sokakat érdekelne, engem is.

Ha jó, akkor meg fizetnék is érte.

2013. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csinálnék én fizetőst, de F1 néven nem futtathatnám, hiszen meg kellene vennem rá a jogokat. Ha jól tudom, ez most a Codemastersnél van. Nem tudom, milyen mértékben kellene megmásítanom a dolgokat, hogy legális legyen.


Láttam a ISI (akik az rFactor fejlesztői) Formula Masters rFactor 2 modját, kíváncsi lennék, nekik mire van licenszük, az autók formája olyan, mint az igazi (vagy nagyon hasonló), a szponzorok mind kitaláltak.

2013. okt. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!