Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez így jó? Fénycső előtét.

Ez így jó? Fénycső előtét.

Figyelt kérdés

[link]


Megvan adva a fesz meg az áram. Abból lehet számolni.

A ? helyén vagy lesz egy gomb amit nyomok, hogy izon a 2 vége vagy NTC ami megoldha az izzítást.


Tudom hogy nagyon ratyi alap szar, de jó ez így egynek?

Nem megy tönkre a fénycső?


Nem baj ha 50 hz villog...



2014. okt. 11. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ilyet még nem láttam. A fénycsőben nem az izzószál világít, hanem a gáz, úgyhogy szerencsés esetben "csak" nem működik, szerencsétlenben pedig még probléma is lehet ebből.

A fénycső működéséhez szükség van kondenzátorra, fojtótekercsre, gyújtópatronra.


[link]

[link]


Amúgy millió bontott fénycső armatúrát árulnak fillérekért, ha mindenáron azt akarsz használni, de ne kísérletezz, mert megtették már helyetted.

Elvileg nem baj a villogás, mert nem veszed észre, de biztos érzékeli a szervezet valamilyen szinten. Leginkább olyan helyen lehet zavaró, ahol forgó gépekkel dolgoznak, pl. esztergán.

2014. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem fog gyújtani a fénycső. Az izzításra szükség van, hogy elegendő elektron el tudja hagyni az elektródákat, de az izzítás megszakadásakor szükség van a fojtótekercsben (ami itt nincs) indukálódó nagyfeszültségre, ami begyújtja a csövet.
2014. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez a kép egy nagy sz. R
2014. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem a boltban azt mondták, hogy nem kell nagy fesz.

A terméklapon 55-60V-ot írnak.


Aki esetleg nem fogná fel, hogy ez hogy is működik annak leírom!:


A ? felé megy az áram ez elején, az ellenállás korlátozza az áramot, hogy az izzító szál ne égjen el.

Utána a két vége (szélső tekercsek, izzítók) kapnak áramot.

Ezt az alsó ellenállás megint csak korlátozza, így nem kap tól nagy áramot.


Nem értem miért kell tekercs. Az ellenállás is képes korlátozni. Sok helyen láttam, hogy teercs van benne de nem értem miért.?

2014. okt. 11. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi értjük a rajzot...te nem érted a fénycsövet.
2014. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: gfgfgfgfgf

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 15:42

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Ez így jó? Fénycső előtét.

"Ez a kép egy nagy sz. R"

Az üzenet témája: fg

Az üzenet szövege: Anyád egy kur. va!!!



Az értelmi szinted mondjuk meg is mutattad. Nem csodálom már,hogy egy fénycsőhöz is hülyegyökér vagy.

Persze addig van nagy arcod míg valaki fel nem pofoz te szottyadtzacskószökevény.

2014. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


"Aki esetleg nem fogná fel, hogy ez hogy is működik annak leírom!"


Hány éves vagy? Tanultad ezt? Linkeltem a wikit a fénycsőről és a működési elvéről, csak venned kéne a fáradtságot, hogy elolvasd, persze nem árt tudni értelmezni sem a leírtakat. 26 éve dolgozom villanyszerelőként, számtalan fénycső armatúrát és szoláriumot szereltem össze, de valamiért mindig beletettem az általam leírt alkatrészeket, mert nekem azt mondták anno, hogy azok kellenek a működéséhez.

Őszintén bevallom, hogy az általad lerajzolt módszert nem próbáltam sosem, de ha sikerrel jársz, akkor feltétlenül vedd fel a kapcsolatot a Svéd Királyi Tudományos Akadémiával, hátha kapsz egy fizikai Nobel-díjat.

2014. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te szegény kis agresszív okoska. Szóval a boltban azt mondták... aham.

Attól még nem fog működni. Az a fesz, amit emlegettél, az a fénycső üzemi feszültsége, amikor már létrejött benne a kisülés. Viszont begyújtani a nagyfesz fogja, ami a fojtótekercsben indukálódik, amikor a gyujtó megszakítja az izzószálakon folyó áramot.


Mielőtt fröcsögő óvodás dühödben valami elvetemült, trágár privátra ragadtatnád magadat, előre szólok, hogy változatlan formában az oldal üzemeltetőinek postafiókjában fog landolni, aminek egyenes következménye az oldalról történő kizárás.

2014. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"7. Neked meg gratulálok.

Képtelen vagy leírni valamit, csak linkelgetsz és elvárod, hogy olvassam se.

Ennyi erővel boltban is vehetnél 3-4000 Ft-ért megfeleleő elektronikát a fénycsőhöz."


Nem vagyok képtelen, csak fölösleges leírnom, ha már leírták milliószor. Én is csak azt tudtam volna leírni, és itt is olvasnod kellett volna, úgyhogy egy fárasztó kattintással lett volna több dolgod.

Mivel házilag nehéz fojtótekercset, kondenzátort és gyújtót készíteni, így kénytelen leszel beszerezni valahonnan. Ma már a LED fényforrásoké a jövő, így kár is szenvedni vele, mert elavult technológia a fénycső. Mindenhol dobálják ki, úgyhogy már boltba sem kell menned, csak egy szeméttelepet kell meglátogatnod.

2014. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez spéci szín. Ilyen nincs ledben.

Kondit meg tekercset nyilván veszek, de komplett szerkezetet nem akarok.


7 wattos tescos fénycső elektronikáját ráköthetem a 8W-os fénycsövemre?

Lehet tőle baja?

2014. okt. 12. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!